Enterprise Park, kompleks biurowy Avestus Real Estate w Krakowie, wynajęty już w ponad 80%

Enterprise Park, kompleks biurowy Avestus Real Estate w Krakowie, wynajęty już w ponad 80%

Kraków
REKLAMA

I etap Enterprise Park (15.000 m2) na 4 miesiące przed planowanym oddaniem do użytku jest już skomercjalizowany w ponad 80%. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy dotyczące wynajęcia pozostałej powierzchni.


W marcu bieżącego roku Avestus Real Estate (ARE) podpisał z firmą Delphi Poland znaczącą umowę najmu ponad 8.500 m2 powierzchni biurowej. Teraz do grona najemców Enterprise Park dołączyła firma Cisco Systems Poland – oddział światowego potentata technologii informatycznych, która zorganizuje swoje biura w kompleksie biurowym powstającym obecnie w dzielnicy Podgórze.

 

Podczas negocjacji umowy firma Cisco Systems Poland reprezentowana była przez zespoły doradcze z Jones Lang LaSalle i CBRE.

 

Guy Speir, Dyrektor ds. wynajmu na Europę Centralną i Wschodnią w Avestus Real Estate powiedział:Enterprise Park w Krakowie to dla ARE przedsięwzięcie o istotnym znaczeniu. Teren pod inwestycję nabyliśmy w 2008 roku i mimo trwania światowego kryzysu wierzyliśmy, że Kraków pozostanie w centrum zainteresowania dużych przedsiębiorstw z sektora IT/BPO/SSC w Europie. Potwierdził to rosnący popyt na powierzchnie biurowe w mieście w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Co więcej, pierwszy etap Enterprise Park jest w ponad 80% wynajęty jeszcze przed zakończeniem budowy, co jest, jak uważamy, potwierdzeniem wysokiej jakości projektu, jego wydajności i znakomitej lokalizacji w Krakowie. Dziękuję firmom Cisco i Delphi za ich zaangażowanie oraz okazane nam zaufanie. Z naszymi partnerami chcemy budować długotrwałe, owocne relacje teraz i w przyszłości.”

 

REKLAMA

Maciej Gołębiewski, Dyrektor ds. wynajmu i marketingu w Avestus Real Estate powiedział: „Kraków jest faktycznie numerem jeden w gronie europejskich centrów usług i outsourcingu. Lista międzynarodowych firm, które wybrały Kraków jako bazę dla swoich działów zdalnej obsługi klientów, jest bez dwóch zdań imponująca. Najbardziej budujące jest to, że wiele z tych firm zatrudnia obecnie wykwalifikowanych projektantów i inżynierów, którzy napędzają rozwój biznesu nie tylko w skali polskiej, ale i globalnej.

 

Inwestycja Enterprise Park, park biznesu nowej generacji, realizowana jest przez wielokrotnie nagradzaną firmę deweloperską, Avestus Real Estate. We wrześniu 2012 r, pierwsza faza projektu – budynki A i B oferujące łącznie ponad 15.000 m2 powierzchni – zostanie oddana do użytku.

Kompleks powstaje w pobliżu centrum Krakowa (3,5 km od Starego Rynku), przy Alei Powstańców Wielkopolskich na Podgórzu. Dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym w pobliżu, stacji kolejowej czy przystankowi Krakowskiego Szybkiego Tramwaju Enterprise Park jest znakomicie skomunikowany z pozostałymi dzielnicami miasta. Na terenie kompleksu docelowo staną trzy czterokondygnacyjne budynki biurowe klasy A. Łącznie do dyspozycji najemców oddanych zostanie ok. 28.000 m2 powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Przestrzeń w budynkach zaprojektowano tak, by zapewnić możliwie dużą swobodę podziału i aranżacji biur. Na piętrach znajdą się bardzo obszerne powierzchnie, od 1706 m2 do 2310 m2, z modułami okiennymi o szerokości 1,35 m.

 

Budowa kompleksu przebiega z zachowaniem standardów zrównoważonego budownictwa, przy zastosowaniu metod i technologii minimalizujących niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Po wstępnym audycie w ramach systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM projekt Enterprise Park otrzymał ocenę „bardzo dobry”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA