Certyfikat BREEAM dla Enterprise Park

Certyfikat BREEAM dla Enterprise Park

Kraków
REKLAMA

Po wstępnym audycie kompleks biurowy Enterprise Park w Krakowie został wpisany do prestiżowego rejestru BREEAM z przewidywaną oceną „bardzo dobry”. Ten otoczony zielenią park biznesowy nowej generacji, którego deweloperem jest Avestus Real Estate, zostanie oddany do użytku we wrześniu 2012 r.

 

Przeprowadzony przez firmę Grontmij Polska wstępny audyt projektu zaowocował wprowadzeniem Enterprise Park do rejestru BREEAM z przewidywaną oceną końcową „bardzo dobry”. Oznacza to, że ujęte w projekcie Enterprise Park rozwiązania proekologiczne, wśród których wymienić można m.in.: uchylne okna zapewniające naturalną wentylację, udogodnienia dla osób korzystających z alternatywnych środków komunikacji, czyli przede wszystkim sieć ścieżek rowerowych i obszerny parking dla rowerów, rozległe obszary naturalnej roślinności (aż 40% powierzchni kompleksu to tereny zielone), własna studnia z wodą do podlewania roślin, system żaluzji przeciwsłonecznych, czy strefowanie systemu chłodzenia i ogrzewania oraz oświetlenia, spełniają wyśrubowane kryteria oceny zawarte w specyfikacji BRE (Building Research Establishment). Przyznanie Enterprise Park finalnego certyfikatu BREEAM przewidywane jest po oddaniu kompleksu do użytku we wrześniu 2012 r.

 

Opracowany po raz pierwszy w latach 80-ch ub. wieku w Wielkiej Brytanii i wciąż rozwijany system zielonej certyfikacji ekologicznej budynków BREEAM to jeden z wiodących instrumentów służących ocenie projektów budowlanych na podstawie zestawu wielu precyzyjnie określonych rygorystycznych kryteriów.

 

Enterprise Park projektowany był z myślą o wykreowaniu możliwie przyjaznego i motywującego środowiska pracy dla przyszłych najemców. Od początku założyliśmy też, że nasz projekt będzie realizowany z zachowaniem najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa, oszczędzając energię i minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne.” powiedział Maciej Gołębiewski, Dyrektor ds. wynajmu i marketingu w Avestus Real Estate.

 

Enterprise Park tworzyć będą trzy budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni ponad 28.000 m2 o czterech kondygnacjach nadziemnych. Na piętrach dostępne będą bardzo obszerne powierzchnie, od 1706 m2 do 2310 m2 z modułami okiennymi o szerokości 1,35 m, zapewniającymi wysoką elastyczność podziału i aranżacji biur. Oddanie pierwszych 15.000 m2 powierzchni w budynkach A i B planowane jest na wrzesień 2012 r.

REKLAMA

Kompleks powstaje nieopodal centrum Krakowa (5 km od Starego Rynku), przy Alei Powstańców Wielkopolskich na Podgórzu i dzięki wielu liniom autobusowym i tramwajowym w pobliżu, stacji kolejowej czy przystankowi Krakowskiego Szybkiego Tramwaju jest znakomicie skomunikowany z pozostałymi dzielnicami miasta.

 

Enterprise Park stanowi rozwinięcie unikalnego podejścia do koncepcji parku biznesowego. Zaoferuje on najemcom szereg nowoczesnych udogodnień. Oprócz reprezentacyjnej recepcji w każdym z trzech budynków, szybkobieżnych wind i wewnętrznego systemu komunikacji, zostanie wyposażony również w nowoczesne, wydajne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Kompleks zapewni wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki 24 godzinnej ochronie, systemom kontroli dostępu oraz nadzoru wizualnego. Na terenie parku znajdzie się miejsce na powierzchnie handlowo-usługowe, restaurację, przedszkole, przychodnię lekarską, a także 300 miejsc parkingowych.

 

*          *          *

 

Deweloperem Enterprise Park jest Avestus Real Estate, firma znana w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych warszawskich projektów biurowych jak International Business Centre, Warsaw Financial Centre czy budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park. Firma świadczy szeroki zakres usług z sektora nieruchomości dla Avestus Capital Partners, międzynarodowego inwestora z siedzibą w Irlandii, który lokuje swój kapitał w nieruchomości. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu budowlanego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Biura Avestus Real Estate znajdują się w Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz na Węgrzech i Słowacji.

Przedsiębiorstwo jest obecne w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku i w swoim portfelu posiada liczne prestiżowe obiekty biurowe i handlowe w Europie Wschodniej o łącznej powierzchni około 2 milionów metrów kwadratowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA