Enterprise Park z wyróżnieniem Cee Green Building Award

Enterprise Park z wyróżnieniem Cee Green Building Award

Kraków
REKLAMA

Powstający w Krakowie kompleks biurowy Enterprise Park został laureatem wyróżnienia CEE Green Building Award w kategorii „BREEAM Application In-Process” (certyfikacja BREEAM w toku).

 

30 listopada 2011 r., podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Marriott zorganizowanej na zakończenie konferencji Europa Property Global Occupier Forum, przyznane zostały nagrody pierwszej edycji konkursu z cyklu CEE Green Building Awards. Jury oceniło projekty budowlane z krajów Europy Wschodniej i Centralnej realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i poddane procesowi certyfikacji wg specyfikacji systemów LEED lub BREEAM. Do konkursu zgłoszone zostały zarówno inwestycje na etapie projektowym, projekty w trakcie realizacji, jak i te już ukończone.

 

Kompleks Enterprise Park otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii „BREEAM Application In-Process”. We wrześniu 2011 r. Enterprise Park, po wstępnym audycie, został wpisany do rejestru BREEAM z przewidywaną oceną końcową „bardzo dobry”.

 

Komentując przyznane Enterprise Park wyróżnienie CEE Green Building Award, Maciej Gołębiewski - reprezentujący dewelopera, Avestus Real Estate - powiedział: „Ogromnie się cieszę, że nasza pierwsza krakowska inwestycja została wyróżniona przez specjalistów budownictwa ekologicznego. Już na etapie planowania założyliśmy, że Enterprise Park ma być realizowany według standardów zrównoważonego budownictwa, przy zastosowaniu nowoczesnych, energooszczędnych technologii pozwalających na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Zastosowane w budynkach kompleksu liczne proekologiczne rozwiązania nie tylko pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, ale sprawią również, że Enterprise Park stanie się motywującym i przyjaznym środowiskiem pracy.

 

REKLAMA

Enterprise Park, którego I etap powstaje na krakowskim Podgórzu, składał się będzie z trzech czterokondygnacyjnych budynków z powierzchniami biurowymi klasy A, o łącznej powierzchni ponad 28.000 m2. Kompleks zaoferuje najemcom szereg nowoczesnych udogodnień: m.in. reprezentacyjną recepcję w każdym z trzech budynków, szybkobieżne windy i wewnętrzny system komunikacji. Budynki kompleksu zostaną wyposażone w nowoczesne, wydajne systemy HVAC ze strefowaniem systemu chłodzenia, ogrzewania i oświetlenia oraz uchylne okna zapewniające naturalną wentylację. Zapewniono również wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki 24 godzinnej ochronie, systemom kontroli dostępu oraz systemowi kamer telewizyjnych. Na terenie Enterprise Park znajdą się także rozwiązania przeznaczone dla osób korzystających z alternatywnych środków komunikacji, czyli przede wszystkim sieć ścieżek rowerowych i obszerny parking dla rowerów. Aż 40% powierzchni kompleksu stanowić będą obszary naturalnej roślinności. Użytkownicy będą mogli korzystać z własnej studni z wodą do podlewania roślin. Na terenie parku znajdzie się miejsce na powierzchnie handlowo-usługowe, restaurację, przedszkole, przychodnię lekarską, a także 300 stanowisk parkingowych.

 

***

 

O deweloperze

 

Avestus Real Estate Sp. z o.o., firma znana w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych warszawskich projektów biurowych jak International Business Centre, Warsaw Financial Centre czy budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park. Firma świadczy szeroki zakres usług z sektora nieruchomości dla Avestus Capital Partners, międzynarodowego inwestora z siedzibą w Irlandii, który lokuje swój kapitał w nieruchomości. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu budowlanego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Biura Avestus Real Estate znajdują się w Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz na Węgrzech i Słowacji.

Przedsiębiorstwo jest obecne w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku i w swoim portfelu posiada liczne prestiżowe obiekty biurowe i handlowe w Europie Wschodniej o łącznej powierzchni około 2 milionów metrów kwadratowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA