Skanska zdobyła siedem nagród CEEQA 2014 i ma ambitne plany na przyszłość

Skanska zdobyła siedem nagród CEEQA 2014 i ma ambitne plany na przyszłość

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Po historycznie najlepszym roku dla swojego biznesu biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, Skanska Commercial Development Europe zdobyła aż siedem tegorocznych nagród CEE Real Estate Quality Awards i ma ambitne plany na przyszłość.

 

Od grudnia 2012 r., Skanska Commercial Development Europe sprzedała cztery kompleksy biurowe w Polsce o łącznej powierzchni najmu 85 000 m kw. za kwotę 300 milionów euro. Były wśród nich budynki zarówno w stolicy Polski, jak i w regionalnym Wrocławiu, co dowodzi rosnącego zainteresowania inwestorów rynkiem Europy Środkowo-Wschodniej oraz ich zaufania do marki Skanska. Na koniec 2013 r. Skanska CDE miała w budowie łącznie 130 000 m kw. powierzchni biurowej w Polsce, Czechach i w Rumunii.

 

Skanska CDE z konsekwencją realizowała w 2013 r. swoją strategię zrównoważonego budownictwa i uzyskała certyfikaty LEED dla 5 ukończonych projektów biurowych: Green Towers we Wrocławiu, NORDEA HOUSE i Green Corner w Warszawie, Green Horizon w Łodzi, Malta House w Poznaniu i Green House w Budapeszcie.

 

REKLAMA

Osiągnięcia te doceniło jury konkursu CEEQA, w którym zasiadło ponad 30 czołowych ekspertów rynku nieruchomości w regionie, przyznając Skanska aż siedem tegorocznych nagród:


  • Company of the Year 2014 – Skanska Commercial Development Europe

  • Developer of the Year – Skanska Commercial Development Europe

  • Construction Company of the Year – Skanska SA

  • Industry Professional of the Year 2014 – Nicklas Lindberg, President of Skanska Commercial Development Europe

  • Green Leadership Award 2014 – Skanska Commercial Development Europe – czwarty rok z rzędu

  • RealGreen Developer of the Year 2014 – Skanska Commercial Development Europe

  • RealGreen Building of the Year 2014 – Malta House w Poznaniu

 

“Cieszymy się, że eksperci nieruchomości dostrzegają sukcesy Skanska na rynkach biurowych Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym celem jest coś więcej niż budowanie biurowców. W Skanska wierzymy w zielone rozwiązania, a przy tym tworzymy miejsca do pracy zapewniające inspirujące i komfortowe warunki, w których firmy i ludzie mogą się rozwijać. Chcemy kreować przestrzeń miejską, gdzie ludzie pracują, spotykają się i nawiązują kontakty. To filozofia, która stoi za naszymi projektami biurowymi” – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe.

 

Skanska CDE rozwija swój portfel projektów biurowych – przed końcem 2014 r. firma planuje mieć w budowie 160 000 m kw. nowych powierzchni do wynajęcia. Obecnie firma ma na różnych etapach realizacji 5 kompleksów biurowych: we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i w Pradze. Łącznie mają one 100 000 m kw. powierzchni najmu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA