DODAJ

Wroclavia najlepszym pod względem architektury obiektem handlowym na świecie

Handel / Wrocław
Wroclavia najlepszym pod względem
Orzech
2018-12-11 18:48:34
Wroclavia zdobyła kolejną bardzo cenną nagrodę. Tym razem najnowsza wrocławska galeria handlowa zwyciężyła w prestiżowym konkursie International Property Awards. W ubiegłym tygodniu w Londynie wręczono prestiżowe nagrody w tym najbardziej renomowanym światowym konkursie z dziedziny architektury. Wroclavia zdobyła tytuł najlepszego pod względem architektury obiektu handlowego na świecie (Best International Retail Architecture 2018-2019).

fot. investphoto.pl

Warto podkreślić, że Wroclavia to jedyna inwestycja handlowa z Polski, którą okrzyknięto "Best international" i jedna z dwóch z naszego kraju, która w całej historii konkursu otrzymała międzynarodowy tytuł.

To już kolejna nagroda dla Wroclavii. Zaledwie w ciągu roku od otwarcia galeria została laureatem wielu prestiżowych konkursów o polskim, europejskim i światowym zasięgu, dla branży retail i architektonicznych, otrzymując nagrody za całokształt inwestycji, za jakość rozwiązań i marketing. Uzyskane przez Wroclavię tytuły to: najlepsze centrum i deweloper w Europie Środkowo-Wschodniej, wybrane spośród zwycięzców CIJ Awards w poszczególnych krajach (HOF Awards 2018), najwyższej jakości centrum oraz budynek roku (European Real Estate Quality Awards, CEEQA za 2017 r.), najlepsze centrum handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE Retail Real Estate Awards 2017), najlepsze w Polsce centrum handlowe i najlepszy deweloper (CIJ Awards Poland 2017), najlepsze centrum handlowe otwarte w Polsce w 2017 r. i najlepsza kampania otwarcia (PRCH 2018), najlepsza w Polsce architektura centrum handlowego (Eurobuild Awards w Architekturze 2018) oraz – od 5 grudnia – najlepsze w Polsce centrum handlowe (Eurobuild Awards 2018).

fot. investphoto.pl

O konkursie International Property Awards:

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 3 grudnia w hotelu Savoy w Londynie. Wroclavia uzyskała dwa tytuły: Best Retail Architecture Europe oraz Best International Retail Architecture 2018-2019.

Projekty konkursowe były oceniane przez 80 wybitnych, niezależnych ekspertów, wśród których znaleźli się światowej sławy profesjonaliści związani z architekturą, designem i projektowaniem, a także osobowości medialne. Panelowi przewodniczyli członkowie Izby Lordów w brytyjskim parlamencie. Jurorzy podczas ocen koncentrowali się na wzornictwie, jakości, innowacyjności, oryginalności, a także zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Konkurentami do uzyskanego przez Wroclavię tytułu były najlepsze obiekty i firmy architektoniczne z całej Europy, Azji, krajów arabskich, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

fot. investphoto.pl

Wroclavia to wielopoziomowe centrum handlowe zintegrowane z podziemnym dworcem autobusowym i biurami, zlokalizowane w samym sercu tętniącego życiem Wrocławia, które w ciągu pierwszego roku zostało odwiedzone przez ponad 14 mln gości (od 18.10.2017 r.). Obiekt zaprojektowała polska pracownia IMB Asymetria Architekci, która wśród swoich realizacji ma m.in. centra handlowe i gmachy użyteczności publicznej; wnętrza Wroclavii to dzieło renomowanej paryskiej pracowni Saguez & Partners.

Źródło: materiały prasowe