Port Lotniczy Lublin Ulubieńcem Polski!

Port Lotniczy Lublin Ulubieńcem Polski!

Lublin
REKLAMA

Internauci zdecydowali, że terminal pasażerski Portu Lotniczego Lublin jest najciekawszym i najlepszym obiektem architektury w Polsce zrealizowanym w latach 2000-2012. W plebiscycie na Ulubieńca Polski przyznali mu pierwsze miejsce.

 

- Jesteśmy zadowoleni, że Port Lotniczy Lublin już cieszy się popularnością i zdobywa uznanie ludzi. Mamy nadzieje, że po oficjalnym otwarciu lotniska, terminal stanie się ulubieńcem pasażerów. Wszystkim, którzy oddali swoje głosy na nasze lotnisko, serdecznie dziękuję - mówi prezes spółki Port Lotniczy Lublin Grzegorz Muszyński.

 

O tytuł Ulubieńca łącznie walczyło 120 obiektów, jednak to terminal pasażerski Portu Lotniczego Lublin okazał się liderem i pokonał wszystkie realizacje. Internauci docenili jego funkcjonalność i nowoczesność, oddając na niego najwięcej głosów. Autorami obiektu są Grzegorz Stiasny i Jakub Wacławek z warszawskiej pracowni ARÉ, a inwestorem Port Lotniczy Lublin.

 

REKLAMA

- Terminal to już dziś nowa ikona miasta i - być może - przykład dla kolejnych inwestycji w regionie. /.../ To cieszy, tym bardziej, że od samego początku założeniem naszego konkursu jest właśnie zwrócenie uwagi na społeczną rolę architektury i ten często pomijany fakt, że ma ona decydujący wpływ na jakość naszego codziennego życia - mówi Ewa P. Porębska redaktor naczelna "Architektury-murator" i pomysłodawczyni konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE.

 

Port Lotniczy Lublin znalazł się również w finałowej dwunastce konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE - organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego - i nadal walczy o tytuł Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce (lata 2000-2012). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na finałowej gali, która odbędzie się 5 grudnia w zmodernizowanym gmachu dawnego hotelu Saskiego przy pl. Bankowym 1. Podczas spotkania, architekci i inwestorzy zwycięskiego terminalu Portu Lotniczego Lublin otrzymają również pamiątkową tablicę Ulubieńca Polski.

 

Już niedługo chętni będą mogli zobaczyć zwycięski terminal z bliska. 1 grudnia odbędzie się Dzień Otwarty Portu Lotniczego Lublin. To niepowtarzalna okazja, żeby zwiedzić lotnisko i wziąć udział w atrakcjach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA