Port Lotniczy Lublin z najlepszymi w finale!

Port Lotniczy Lublin z najlepszymi w finale!

Lublin
REKLAMA

Terminal pasażerski Portu Lotniczego Lublin znalazł się w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Spośród 120 budynków, jury wyłoniło 12 najciekawszych obiektów, które teraz mają szansę zdobyć tytuł Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce. O tym czy terminal zostanie również Ulubieńcem Polski zdecydują internauci w głosowaniu, które potrwa do 19 listopada. Istnieje duża szansa na uzyskanie nagrody, dlatego PLL liczy na swoich przyjaciół, którzy oddadzą swój głos w konkursie.


Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na Port Lotniczy w Lublinie, który wszedł do ścisłego finału konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Port Lotniczy ma szansę uzyskać miano najlepszych polskich osiągnięć architektonicznych i są ku temu podstawy. Jest to pierwsze lotnisko w Polsce zbudowane od podstaw, które powstało w rekordowym czasie dwóch lat. PLL spełnia wszystkie wymogi oraz przepisy międzynarodowe dotyczące wyposażenia technicznego. W terminalu liczącym 11 tys. metrów kwadratowych  możliwa będzie jednoczesna odprawa czterech samolotów klasy B738/A320. Ten nowoczesny i funkcjonalny budynek znajduje się na przedłużeniu osi poprzecznej pasa startowego, co spowodowało m.in. nowatorskie rozwiązanie komunikacyjne, które pozwoli na dotarcie w zaledwie 15 min., szynobusem bezpośrednio z budynku terminalu do centrum stolicy regionu – miasta Lublina. Koszt budowy Lublin Airport to 410,0 mln zł. Szacuje się, że w pierwszym roku pracy, Port Lotniczy Lublin obsłuży około 300 tys. pasażerów.


Jednak zanim jury konkursu zdecyduje, który obiekt zdobędzie główną nagrodę, autorzy zaprezentują wyróżnione prace w warszawskiej galerii Zachęta. Wystawa jest otwarta dla publiczności a dodatkowo będzie istniała możliwość spotkania i porozmawiania z projektantami. Finałowa gala konkursu, na której zostaną wyłonieni ostateczni zwycięzcy, odbędzie się 5 grudnia.

REKLAMA


Nadal trwa również głosowanie internautów na Ulubieńca Polski – najciekawszy i najlepszy obiekt architektury w Polsce. O tytuł Ulubieńca Polski nadal walczy 120 obiektów. Port Lotniczy Lublin zajmuje obecnie wysokie czwarte miejsce. Dlatego podczas ostatniej prostej do uzyskania nagrody Port Lotniczy w Lublinie liczy na pomoc swoich przyjaciół w uzyskaniu jak największej liczby głosów.

Głosowanie potrwa do 19 listopada do godziny 12. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali finałowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA