Stadion Narodowy w Warszawie niekwestionowanym zwycięzcą spośród polskich projektów nagrodzonych w konkursie CEEQA 2012 INDUSTRY AWARDS

Stadion Narodowy w Warszawie niekwestionowanym zwycięzcą spośród polskich projektów nagrodzonych w konkursie CEEQA 2012 INDUSTRY AWARDS

REKLAMA

 Stadion Narodowy w Warszawie niekwestionowanym zwycięzcą spośród polskich projektów nagrodzonych w konkursie CEEQA 2012 INDUSTRY AWARDS, biurowce Rondo 1 i Mokotowska Square oraz galeria Kaskada w szczecinie nagrodzonymi projektami, tytuł eksperta roku z branży nieruchomości komercyjnych dla Barbary Topolskiej, Dyrektor Generalnej firmy Neinver na Polskę, Niemcy i Francję.
 

„ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO ŹRÓDŁEM KORZYŚCI DLA INWESTORÓW I NAJEMCÓW”

MOTYWEM PRZEWODNIM FORUM CEEQA REALGREEN SYMPOSIUM & FAIR

 

600 GOŚCI ZGROMADZONYCH NA ZADASZONYM TARASIE HOTELU MARRIOTT W WARSZAWIE

BAWIŁO SIĘ PODCZAS WYSTĘPÓW ADY SZULC I ZESPOŁU WET FINGERS

 

Stadion Narodowy w Warszawie otrzymał nagrody Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej oraz Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny Roku na dziewiątej Gali CEEQA Industry Awards, która odbyła się we wtorek, 17 kwietnia 2012 roku w Hotelu Marriott w Warszawie. Biurowiec Rondo 1 został utytułowany Budynkiem Roku w kategorii RealGreen za osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego budownictwa, a Mokotowska Square i Galeria Kaskada ogłoszono zwycięzcami nagród za projekty zrealizowane w 2011 roku. Barbara Topolska z firmy Neinver została pierwszą w historii kobietą uhonorowaną tytułem Eksperta Roku z Branży Nieruchomości Komercyjnych. Międzynarodowe firmy konsultingowe Colliers International i Jones Lang LaSalle, deweloper Skanska oraz grupa kapitałowa MGPA to zwycięzcy wielu nagród CEEQA 2012 Industry Awards, a inwestor Atrium European Real Estate oraz deweloperzy TriGranit i Panattoni Europe otrzymali nagrody za wybitne osiągnięcia dla firm. Deweloper nieruchomości komercyjnych ECE Projektmanagement, Deutsche Pfandbriefbank, globalna firma konsultingowa EC Harris, międzynarodowa kancelaria prawnicza Salans, pracownia architektoniczna Chapman Taylor oraz spółka budowlana Strabag również znaleźli się w gronie zwycięzców nagród tegorocznej edycji CEEQA Industry Awards. 600 gości zgromadzonych na dziewiątej Gali CEEQA, będących międzynarodowymi i regionalnymi ekspertami z branży nieruchomości komercyjnych, nagrodziło owacją na stojąco Richarda Clare’a, wieloletniego prezesa EC Harris, zdobywcę Nagrody za Całokształt Działalności w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Wśród zwycięzców prestiżowych nagród CEEQA, dominowały polskie projekty oraz międzynarodowe korporacje, co wynika z faktu, że niepewna sytuacja gospodarcza w ostatnich latach zadziałała na korzyść głównych graczy na rynku nieruchomości komercyjnych. Niespodziewana decyzja jury CEEQA, by tytułem Eksperta Roku z Branży Nieruchomości Komercyjnych nagrodzić po raz pierwszy kobietę, pokazała inwestorom, że warto angażować się w modernizację firm i przygotowywać je do przyszłych wymogów rynku.

 

Na pierwszym forum CEEQA RealGreen Business Leadership Symposium & Fair, które poprzedziło Galę CEEQA, główne wydarzenie roku w sektorze nieruchomości komercyjnych, dyskusję zdominowała kwestia korzyści dla inwestorów i najemców wynikających ze zrównoważonego budownictwa – lepszych wyników finansowych firm, oszczędności w zakresie kosztów operacyjnych i ograniczenia ryzyka w przyszłości. Jeroen van der Toolen, dyrektor generalny Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią, zauważył, że „jeżeli firma zastosuje ekologiczne rozwiązania i ograniczy koszty energii – które stanowią 30 procent kosztów operacyjnych – stanowi to niezbity dowód na korzyści płynące ze zrównoważonego budownictwa”. Natomiast Lauralee Martin, globalny dyrektor ds. operacyjno-finansowych międzynarodowej firmy konsultingowej Jones Lang LaSalle, powiedziała, że zadaniem sektora prywatnego jest podkreślać korzyści finansowe płynące ze zrównoważonego budownictwa, zwracając uwagę, że „niestety instytucje rządowe na całym świecie nie zajmują się tą kwestią i branża nieruchomości komercyjnych sama musiała pójść do przodu w tym zakresie”.

 

Dziewiąta Gala CEEQA Industry Awards, na której przyznano nagrody za wybitne osiągnięcia w sektorze nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej w 2011 roku, zgromadziła niemal 600 liderów z branży, reprezentujących ponad 40 krajów.

 

LISTA ZWYCIĘZCÓW NAGRÓD CEEQA 2012 INDUSTRY AWARDS:

 

Nagroda Główna

 

Nagroda za Całokształt Działalności w Europie Środkowo-Wschodniej, sponsorowana przez Financial Times


 • Richard Clare, prezes EC Harris Group oraz wiceprezes ds. korporacyjnych  firmy ARCADIS NV

 

Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej, nagroda sponsorowana przez DTZ


 • Stadion Narodowy w Warszawie

 

Inicjatywa Ekologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej, nagroda sponsorowana przez Colliers International


 • Skanska Commercial Development Europe

 

Ekspert Roku z Branży Nieruchomości Komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, nagroda sponsorowana przez CBRE


 • Barbara Topolska, dyrektor generalny Neinver na Polskę, Niemcy i Francję

 

Projekt Roku

 

Budynek Biurowy Roku, nagroda sponsorowana przez Knight Frank


 • Mokotowska Square w Warszawie (modernizacja budynku)

 

Budynek Komercyjny Roku, nagroda sponsorowana przez Cushman & Wakefield


 • Galeria Kaskada w Szczecinie

 

Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny Roku


 • Stadion Narodowy w Warszawie

 

Firma Roku

 

Deweloper Roku, nagroda sponsorowana przez Helaba


 • TriGranit Development Corporation

 

Deweloper Powierzchni Przemysłowych Roku, nagroda sponsorowana przez Strabag


 • Panattoni Europe

 

Inwestor Roku, nagroda sponsorowana przez Jones Lang LaSalle


 • Atrium European Real Estate

 

Firma Roku z Sektora Usług Bankowych i Finansowych, nagroda sponsorowana przez Norton Rose

REKLAMA

 • Deutsche Pfandbriefbank

 

Firma Prawnicza lub Konsultingowa Roku


 • Salans

 

Firma Roku z Sektora Usług Deweloperskich, nagroda sponsorowana przez GRI


 • EC Harris (firma z grupy ARCADIS)

 

Firma Budowlana Roku


 • Strabag

 

Firma Roku z Branży Zarządzania Nieruchomościami (nowa nagroda)


 • Colliers International

 

Agencja Roku

 

Agencja Roku (Agencja Biurowa), nagroda sponsorowana przez GTC


 • Colliers International

 

Agencja Roku (Agencja Nieruchomości Komercyjnych i Centrów Rozrywki)


 • Jones Lang LaSalle

 

Agencja Roku (Agencja Nieruchomości Przemysłowych i Obiektów Logistycznych), nagroda sponsorowana przez Panattoni Europe


 • Colliers International

 

Agencja Roku (Rynki Kapitałowe), nagroda sponsorowana przez Heitman International


 • Jones Lang LaSalle

 

RealGreen (nowa kategoria nagród za osiągnięcia w budownictwie zrównoważonym)

 

RealGreen Budynek Roku


 • Biurowiec Rondo 1 w Warszawie (modernizacja)

 

RealGreen Deweloper Roku, nagroda sponsorowana przez Jones Lang LaSalle


 • Skanska Commercial Development Europe

 

 

RealGreen Inwestor Roku, nagroda sponsorowana przez Skanska


 • MGPA

 

RealGreen Usługodawca Roku


 • Chapman Taylor

 

„Biorąc pod uwagę niepewną sytuację gospodarczą Europy, bardzo cieszymy się tak ogromnym zainteresowaniem tegoroczną Galą CEEQA, zarówno pod względem liczby przybyłych gości, mnogością krajów, z których pochodzą oraz ich doświadczeniem w branży, co odzwierciedla dobra sytuację w branży nieruchomości komercyjnych i wysyła pozytywne sygnały do inwestorów na temat tego, kim jesteśmy jako branża i dokąd zmierzamy. Odbudowa Europy Wschodniej to bardzo ważna kwestia, co obrazują wybitne polskie projekty nagrodzone podczas dziewiątej edycji Gali CEEQA Industry Awards” powiedział Richard Hallward, dyrektor generalny Imagine Live Media, właściciel i organizator CEEQA. „Zarówno rynek nieruchomości komercyjnych jak i jego najważniejsi gracze zasługują na naprawdę ważne wydarzenie branżowe, aby móc uczcić tak wspaniałe osiągnięcia” – dodał Richard Hallward.

 

Po raz pierwszy Gala CEEQA odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie, na specjalnie przygotowanym na tę okazję zadaszonym tarasie. Ceremonię rozdania nagród poprowadziła Monika Richardson, popularna polska prezenterka radiowa i telewizyjna. Galę uświetniły występy Ady Szulc, finalistki polskiej edycji programu X-Factor, grupy Wet Fingers z wokalistami Nickiem Sinclerem i Ewą Jach, a także grupy tanecznej Monsterbots, brytyjskiej saksofonistki Lovely Laura i kanadyjskiego muzyka Lindsay’a Martella.

 

Podczas Gali CEEQA był również dystrybuowany raport Financial Times FT Global Insight Property Special Report, dotyczący branży nieruchomości komercyjnych w Europie wschodzącej. Raport ten ukazał się w tym dniu na świecie. Ponadto podczas tegorocznej uroczystości zebrano ponad 10 000 euro na rzecz Fundacji Bator Tabor, która przeznaczy je na organizację obozów dla ciężko chorych dzieci w Europie Środkowej. Od początku swojej działalności, CEEQA zebrała już ponad 200 000 euro na cele charytatywne.

 

 

Nagrody Central and Eastern European Real Estate Quality Awards (CEEQA), zainicjowane przez Imagine Live Media w 2003 roku we współpracy z Financial Times, przyznawane są za wybitne osiągnięcia w branży nieruchomości komercyjnych w 18 krajach Europy wschodzącej, w tym za najlepsze projekty nieruchomościowe zrealizowane w 2011 roku w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Ukraina, Węgry) i Południowo-Wschodniej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Rumunia, Serbia i Słowenia). Nagrody CEEQA Industry Awards oraz Gala CEEQA odgrywają kluczową rolę w zaprezentowaniu rynków nieruchomości komercyjnych Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej na skalę międzynarodową oraz zachęcają inwestorów do podejmowania działalności w tym regionie.

 

W skład jury CEEQA 2012 Industry Awards weszli przedstawiciele kadry kierowniczej z wiodących firm na rynku nieruchomości oraz międzynarodowi partnerzy z branży. Aby zapewnić pełną obiektywność i przejrzystość procesu, procedura przyznawania nagród CEEQA oparta jest na zaawansowanym systemie głosowania i podejmowania decyzji, który w tym roku nadzorowany był przez renomowaną międzynarodową firmę konsultingową Deloitte.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA