Katowicka CINIBA bryłą roku

Katowicka CINIBA bryłą roku

Katowice
REKLAMA

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zwyciężyło w 5 edycji plebiscytu na najlepszy budynek 2011 roku organizowany przez serwis Bryla.pl.

Łącznie w tegorocznym plebiscycie wzięło udział ponad 10 tysięcy internautów. Spośród nich aż 18%, czyli 1925 osób, zdecydowało się oddać głos na budynek katowickiej biblioteki.

 

Wśród finalistów znalazły się również Stadion PGE Arena w Gdańsku, Stadion Narodowy w Warszawie i wyremontowany Dworzec Centralny w Warszawie.


Projekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej jest dziełem pracowni HS99 z Koszalina.


To już kolejne wyróżnienie dla tego obiektu. W 2010 roku CINIBA zdobyła wyróżnienie w konkursie o nagrodę wojewody śląskiego ,,Śląskie na 5", w kategorii ,,rozwiązania architektoniczno-budowlane". W 2011 roku projekt triumfował w konkursie ,,Architektura Roku" organizowanym przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich i Towarzystwa Urbanistów Polskich. Został w nim uhonorowany zarówno nagrodą główną w kategorii "Obiekt Roku", jak i Grand Prix. W tym samym roku budynek zdobył wyróżnienie w kategorii ,,infrastruktura naukowa" w ramach konkursu Fundusze dla Nauki 2011, honorującego najlepsze i najciekawsze projekty realizowane w sektorze nauki w Polsce, dofinansowane z Funduszy Europejskich.

REKLAMA


Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to jeden z 17 projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.


Obecnie trwają prace związane z wyposażaniem budynku i przeprowadzką bibliotek Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego do jednego gmachu. Otwarcie CINIBA będzie miało miejsce w październiku br.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA