Skanska sprzedała pierwszy z biurowców w kompleksie Centrum Południe we Wrocławiu fot. Jakub Zazula

Skanska sprzedała pierwszy z biurowców w kompleksie Centrum Południe we Wrocławiu

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Skanska podpisała umowę sprzedaży dwóch inwestycji biurowych w Polsce za 128 mln euro. Nowym właścicielem jest Stena Real Estate BV. Chodzi o pierwszy z biurowców w kompleksie Centrum Południe we Wrocławiu i trzecie, ostatni z powstających biurowców w kompleksie High5ive w Krakowie.
Przedmiotem transakcji jest łącznie 39 400 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
– Jesteśmy dumni z zawarcia kolejnej transakcji z firmą Stena. Tym razem umowa sprzedaży obejmuje nasze inwestycje we Wrocławiu i Krakowie. Jest ona dowodem na to, że nasze projekty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, a Skanska jest wiarygodnym i zaufanym partnerem biznesowym. W naszych inwestycjach stosujemy najbardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i certyfikacji. W efekcie budujemy wysokiej jakości budynki z miejscami do pracy dostosowanymi do dzisiejszych potrzeb – zarówno z perspektywy najemców, jak i inwestorów – podkreślił Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. sprzedaży i najmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.
fot. Jakub Zazula
Sprzedany we Wrocławiu biurowiec stanowi część wieloetapowego kompleksu Centrum Południe. Docelowo cały zespół zasili wrocławski rynek biurowy powierzchnią 85 tys. mkw. nowoczesnej, najwyższej jakości przestrzeni biurowej oraz usługowej. Pierwszy etap inwestycji obejmuje 28 215 mkw. Obecnie jest on wynajęty w 69,5 proc. Obiekt będzie pierwszą wrocławską inwestycją Skanska z certyfikatem WELL. Obecnie posiada WELL Health-Safety Rating. Został także odznaczony nagrodą PLGBC Green Building Award 2021 oraz tytułem najlepszego zrównoważonego projektu w konkursie CIJ Awards Poland 2020. Realizację inwestycji ukończono w lipcu 2020 r. 
 
REKLAMA
– Centrum Południe i High5ive to nasze flagowe projekty na dwóch kluczowych rynkach w Polsce. Transakcja ta potwierdza postrzeganie Wrocławia i Krakowa jako doskonałych miejsc do lokowania kapitału. Pomimo wpływu, jaki na rynki transakcyjne na całym świecie wywarła pandemia, wysokiej jakości produkty są wciąż atrakcyjne z perspektywy międzynarodowych inwestorów. W szczególności są oni zainteresowani tymi core assets, które zostały zaprojektowane i zrealizowane zgodnie z założeniami ESG – zauważył Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.
fot. Jakub Zazula
Nabywcą inwestycji jest Stena Real Estate BV wchodzący w skład Stena Group, będący międzynarodowym podmiotem działającym na rynku nieruchomości.
– Realizujemy nasz plan rozszerzenia portfela nieruchomości w Polsce dzięki zrównoważonym, nowoczesnym produktom wysokiej jakości. Dzięki tej transakcji będziemy obecni w trzech ważnych polskich miastach: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu – zaznaczyła Sofia Granlund, Dyrektorka Zarządzająca, Stena Real Estate BV.
fot. Jan Augustynowski
fot. Jan Augustynowski

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Centrum Południe

Centrum Południe - Budynek 1

Dostępna powierzchnia: 633 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/80.0

Centrum Południe - Budynek 2

Całkowita powierzchnia: 6110 m2
 • status budynku: gotowy
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/80.0