I etap Enterprise Park – sukces na otwarcie

I etap Enterprise Park – sukces na otwarcie

Kraków
REKLAMA

I etap najbardziej zielonego parku biurowego w Krakowie został oddany do użytku. Oficjalna inauguracja kompleksu Enterprise Park odbyła się 17 października 2012 r. Deweloper obiektu, firma Avestus Real Estate, planuje rozpoczęcie budowy II etapu inwestycji w pierwszej połowie 2013 roku.

 


  • Avestus Real Estate zasilił rynek krakowski 15.300 mkw powierzchni biurowej najwyższej jakości;

  • poziom komercjalizacji I etapu wynosi 87 proc, głównymi najemcami są firmy Delphi Poland i Cisco Systems;

  • obiekt otrzyma certyfikat BREEAM z oceną „bardzo dobry”;

  • start budowy II etapu Enterprise Park planowany jest na kwiecień 2013 r. Po jego zakończeniu powierzchnia pod wynajem wyniesie 28.000 mkw.

 

Pierwsze dwa budynki, czyli etap I projektu, oferują ponad 15.000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, z czego 87 proc. zostało wynajętych jeszcze przed zakończeniem budowy. W budynkach tych znajdą się biura firm Delphi Poland i Cisco Systems.

 

Deweloper projektu, firma Avestus Real Estate, zrealizowała w Europie już wiele prestiżowych obiektów o łącznej powierzchni ponad 250.000 m2. Spośród polskich realizacji firmy wymienić warto Warsaw Financial Center, International Business Center czy budynek F kompleksu biurowego Wiśniowy Business Park w Warszawie. Enterprise Park to debiut firmy na rynku krakowskim.

 

„Avestus Real Estate potwierdził swoją pozycję wiodącego dewelopera wysokiej jakości projektów biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Enterprise Park – nasz najnowszy projekt - okazał się kolejnym wielkim sukcesem. Z dumą możemy ogłosić, że 87 proc. powierzchni I etapu zostało wynajęte jeszcze przed zakończeniem budowy i oddaniem obiektu do użytku. Avestus Real Estate kontynuuje współpracę z najemcami o najwyższej pozycji na rynku, globalnymi korporacjami jak Delphi i Cisco. Umiejętność nawiązywania współpracy z takimi partnerami jest od wielu lat naszym wielkim atutem na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Fakt, że ponownie udało nam się to osiągnąć, mimo wyzwań, jakie stawia przed przedsiębiorcami panująca ostatnio niesprzyjająca sytuacja gospodarcza, świadczy o jakości naszego projektu i profesjonalizmie zespołu Avestus Real Estate.” – powiedział Roger Dunlop, Dyrektor Zarządzający Avestus Real Estate na region Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Kompleks Enterprise Park docelowo obejmował będzie trzy czterokondygnacyjne budynki biurowe klasy A, oferujące łącznie ok. 28.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej o wysokim standardzie. Przestrzeń w budynkach została zaprojektowana tak, by zapewnić użytkownikom jak największą swobodę podziału i aranżacji biur, umożliwiając zorganizowanie zarówno biur klasycznych, jak i miejsc pracy w systemie planu otwartego. Na piętrach znajdują się przestrzenne powierzchnie, od 1706 m2 do 2310 m2; wszystkie z doskonałym dostępem naturalnego światła. Obecnie krakowski rynek nieruchomości biurowych nastawiony jest przede wszystkim na najemców, pragnących prowadzić działalność outsourcingową. Właśnie w odpowiedzi na ich potrzeby przestrzeń w Enterprise Park została zaprojektowana tak, by można na niej było zorganizować biura o wysokim zagęszczeniu stanowisk roboczych.

REKLAMA

 

To pierwszy projekt Avestus Real Estate w Krakowie. Kraków jest niezwykle dynamicznym rynkiem powierzchni biurowych. Jest miastem często wybieranym w szczególności przez doświadczone, międzynarodowe korporacje, ze względu na wysoką podaż świetnie wykształconych pracowników. Firmy takie decydują się na umieszczenie w Krakowie swoich oddziałów, zajmujących się działalnością z zakresu outsourcingu czy badaniami i rozwojem. Enterprise Park został specjalnie zaprojektowany, by wychodzić naprzeciw potrzebom takich przedsiębiorstw. Fakt, że udało nam się pozyskać tak doświadczonych partnerów, jak Delphi i Cisco, świadczy o tym, że zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy obiekt, który spełnia ich wymagania” – mówi Guy Speir, Dyrektor ds. wynajmu i marketingu Avestus Real Estate na region Europy Środkowej i Wschodniej. I dodaje: „Popyt na nowoczesną powierzchnię biurową, nawet w tych niepewnych dla światowej gospodarki czasach, wciąż rośnie. Bardzo cieszymy się z sukcesu pierwszego etapu naszego projektu i z optymizmem oczekujemy zainteresowania etapem drugim w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Już teraz możemy potwierdzić, że toczą się rozmowy z kilkoma międzynarodowymi firmami.”

 

Kompleks Enterprise Park jest doskonale zlokalizowany: leży w pobliżu centrum Krakowa (3,5 km od Starego Rynku), przy Alei Powstańców Wielkopolskich w dzielnicy Podgórze. Dzięki znajdującym się w pobliżu licznym liniom autobusowym i tramwajowym, stacji kolejowej czy przystankowi Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, Enterprise Park jest znakomicie skomunikowany z pozostałymi dzielnicami miasta.

 

Enterprise Park to najbardziej „zielony” park biznesowy w Krakowie. Aż 40 proc. jego powierzchni stanowią starannie zagospodarowane obszary naturalnej zieleni z wieloma gatunkami roślinnymi.

 

Na terenie kompleksu stworzono system ścieżek rowerowych, połączony z miejską siecią dróg dla rowerów. Zorganizowano monitorowane stanowiska postojowe z profesjonalnymi stojakami, w budynkach zaś znajdują się przeznaczone dla rowerzystów łazienki z prysznicami i brodzikami oraz szatnie, wyposażone w zamykane szafki.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji Enterprise Park był Eiffage Budownictwo Mitex

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA