Start budowy III etapu Enterprise Park

Start budowy III etapu Enterprise Park

Kraków
REKLAMA

Firma Avestus Real Estate rozpoczęła realizację budynku D w ramach III etapu kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie w dzielnicy Podgórze. Generalnym wykonawcą została firma Eiffage Polska Budownictwo, która zrealizowała także dwa poprzednie etapy projektu Enterprise Park.

 

– „Rozpoczęcie budowy Enterprise Park w 2011 r., w obliczu ówczesnej niesprzyjającej sytuacji na rynkach światowych, było niemałym wyzwaniem, w dodatku opatrzonym sporym ryzykiem. Byliśmy jednak przekonani, że wybór Krakowa jako lokalizacji tej inwestycji w znacznym stopniu ryzyko to minimalizuje. Czas pokazał, że nasza decyzja była trafna. W ciągu trzech lat dostarczyliśmy na krakowski rynek prawie 30.000 m2 nowoczesnych powierzchni biurowych, które błyskawicznie znalazły najemców z najwyższej półki” – mówi Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate i dodaje: „Obecnie Avestus Real Estate zalicza się do grona najbardziej doświadczonych deweloperów obiektów biurowych w regionie, silnie zaznaczając swoją obecność w sektorze nieruchomości komercyjnych. Zawdzięczamy to doświadczeniu naszego zespołu i koncentracji na dostarczeniu najwyższej jakości biur skrojonych na potrzeby najbardziej wymagających najemców. Kontynuowanie rozbudowy Enterprise Park jest z punktu widzenia realizowanej przez nas strategii krokiem oczywistym.

 

Dostępna powierzchnia najmu na czterech kondygnacjach naziemnych budynku D wyniesie łącznie 5.800 m2. Podobnie jak w pozostałych budynkach kompleksu, piętra zaoferują obszerne i elastyczne powierzchnie biurowe klasy A, od 1.800 m2 (piętro I) do 1.900 m2 (piętra II i III).

 

Przyszli najemcy będą mogli również korzystać z parkingu dla 102 pojazdów oraz ze stanowisk postojowych dla rowerów.

 

REKLAMA

Projekt architektoniczny opracowany został przez DDJM Biuro Architektoniczne. Forma zewnętrzna będzie powtórzeniem eleganckich i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych zastosowanych w pozostałych budynkach kompleksu Enterprise Park. Podobnie jak poprzednie fazy projektu, budynek D będzie podlegał certyfikacji środowiskowej w systemie BREEAM. Zastosowane zostaną rozwiązania minimalizujące wpływ obiektu na środowisko. Projekt przewiduje wiele udogodnień zapewniających komfortowe warunki pracy. Z kolei wodno- i energooszczędne instalacje umożliwią przyszłym użytkownikom optymalizowanie kosztów eksploatacyjnych.

 

Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. marketingu i wynajmu Avestus Real Estate jest zadowolony ze startu realizacji III etapu Enterprise Park: „Rozpoczęcie prac budowlanych to znaczący krok w kontekście realizowania inwestycji według założonego harmonogramu. Otwiera nam także drogę do finałowej rundy negocjacji z zainteresowanymi najemcami. Roboty idą już pełną parą, a oddanie budynku do użytku planujemy na listopad 2015 r.

 

O Enterprise Park

Enterprise Park w Krakowie to składający się obecnie z 3 budynków nowoczesny park biznesowy, którego atutem jest doskonała lokalizacja 3,5 km od krakowskiego Starego Rynku. Powierzchnie biurowe w Enterprise Park zajmą łącznie ok. 35.000 m2. Przystanki licznych linii autobusowych i tramwajowych, stacja kolejowa w pobliżu oraz przystanek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju gwarantują znakomite skomunikowanie parku biurowego z pozostałymi dzielnicami miasta.

 

Budynki kompleksu spełniają światowe normy ekologiczne, co potwierdzają przyznane im certyfikaty BREEAM na poziomie "very good". Zastosowanych zostało wiele rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu. Wymienić tu należy m.in. nowoczesne instalacje ograniczające zużycie energii i wody oraz udogodnienia przygotowane z myślą o użytkownikach rowerów, taki jak przygotowany specjalnie dla nich system ścieżek rowerowych, monitorowane stanowiska postojowe dla jednośladów oraz przebieralnie z dostępem do łazienek z prysznicami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA