Powstający III etap Enterprise Park ma już najemcę na całość powierzchni

Powstający III etap Enterprise Park ma już najemcę na całość powierzchni

Kraków
REKLAMA

Avestus Real Estate, deweloper realizujący III etap kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie poinformował, że podpisał umowę najmu obejmującą całą dostępną powierzchnię w powstającym budynku D. Biura przyszłego najemcy – przedsiębiorstwa działającego w sektorze wysokich technologii – zajmować będą ponad 5.800 m2.

 

Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate powiedział: "Wynajęcie całości powierzchni w powstającym budynku i to na rok przed zakończeniem jego realizacji niesie ogromną satysfakcję i napełnia nas dumą. Jest to zarówno dla nas, jak i dla rynku wyraźne potwierdzenie najwyższej jakości realizowanych przez Avestus Real Estate projektów."

 

Enterprise Park w Krakowie to składający się obecnie z 3 budynków nowoczesny park biznesowy, którego atutem jest doskonała lokalizacja 3,5 km od krakowskiego Starego Rynku. Przystanki licznych linii autobusowych i tramwajowych, stacja kolejowa w pobliżu oraz przystanek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju gwarantują znakomite skomunikowanie parku biurowego z pozostałymi dzielnicami miasta. Po oddaniu do użytku realizowanego obecnie najnowszego biurowca łączna powierzchnia biur w kompleksie Enterprise Park wynosić będzie ok. 35.000 m2.

 

Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. marketingu i wynajmu Avestus Real Estate powiedział: „Realizując kolejne fazy projektu, jako najemców pozyskaliśmy międzynarodowe korporacje, których wymagania wobec obiektów biurowych są bardzo wysokie. Cieszy nas, że użytkownicy Enterprise Park są nie tylko liderami nowoczesnych rozwiązań i technologii na skalę światową, ale także znaczącymi pracodawcami w Krakowie i regionie. Współpraca z tej rangi klientami wzbogaciła nasze doświadczenia w obszarze dostosowywania projektów do zróżnicowanych potrzeb funkcjonalnych, jak również w zakresie odpowiedzialności ekologicznej. Staramy się tym oczekiwaniom sprostać, umieszczając w naszych projektach rozwiązania przyjazne środowisku. Wśród nowości, jakie zamierzamy wdrożyć w powstającym właśnie budynku D, znalazły się m.in. zlokalizowane w garażu stanowiska ładowania pojazdów z napędem elektrycznym czy hybrydowym."

 

REKLAMA

Na czterech kondygnacjach powstającego budynku D dostępnych będzie 5.800 m2 nowoczesnych powierzchni biurowych. Poszczególne piętra zaoferują obszerne i elastyczne powierzchnie klasy A, od 1.800 m2 (piętro I) do 1.900 m2 (piętra II i III). Przyszły najemca będzie mógł również korzystać z parkingu dla 102 samochodów. Znajdą się tam również miejsca postojowe dla rowerów.

 

Podobnie jak pozostałe budynki Enterprise Park, najnowszy obiekt kompleksu realizowany jest zgodnie ze światowymi standardami ekologicznymi i będzie podlegał certyfikacji środowiskowej w systemie BREEAM. Zastosowanych zostanie szereg rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu, spośród których wymienić należy m.in. nowoczesne instalacje ograniczające zużycie energii i wody oraz udogodnienia przygotowane z myślą o użytkownikach rowerów, takie jak ścieżki rowerowe prowadzące do budynku rowerowych, monitorowane stanowiska postojowe dla jednośladów oraz przebieralnie z dostępem do łazienek z prysznicami.

 

Zakończenie budowy III etapu Enterprise Park planowane jest na listopad 2015 r.

 

Projekt architektoniczny opracowany został przez DDJM Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA