Szczecin: Rusza przebudowa ulicy Górnośląskiej źródło: pixabay

Szczecin: Rusza przebudowa ulicy Górnośląskiej

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Przebudowa ul. Górnośląskiej jest jednym z etapów inwestycji, która ma celu reorganizację układu drogowego na Międzyodrzu. Prace potrwają około 15 miesięcy. 
Ulica Górnośląska położona jest na obszarze administracyjnym Międzyodrze-Wyspa Pucka. Znajduje się między trzema zbiornikami wodnymi. Posiada połączenie z drogą krajową nr 10 (ul. Gdańska). Zapewnia także dojazd na tereny inwestycyjne. Za przebudowę ulicy odpowiedzialna jest firma MUSING BUD Sp. z o.o. Za cenę 17 mln zł wykona prace, związane przede wszystkim z usprawnieniem komunikacji oraz przebudową kolizyjnych sieci: elektroenergetycznej, wodociągowej i teletechnicznej. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. Górnośląska zostanie wyposażona m.in. w oznakowanie, nową nawierzchnię oraz zieleń. Nadzór nad postępem prac będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 
REKLAMA
Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu to jedno z największych przedsięwzięć komunikacyjnych najbliższych lat, realizowanych w Szczecinie. Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa i organizacji ruchu, ale także zapewnienie obsługi komunikacyjnej dla szczecińskiego portu. W ramach całego projektu zmodernizowane zostaną m.in. ulice: Gdańska, Energetyków, Górnośląska. 
UM Szczecin

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA