[Warszawa] Przebudowa estakad Trasy Łazienkowskiej coraz bliżej

[Warszawa] Przebudowa estakad Trasy Łazienkowskiej coraz bliżej

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Już niebawem rozpocznie się przebudowa estakad Trasy Łazienkowskiej. Koszt inwestycji to 31 mln zł. Jej zakończenie planowane jest na 2015 rok. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Strabag.
Inwestycja polega na generalnym remoncie dziewięciu estakad – ośmiu na węźle z Wisłostradą i jednej na węźle z Wałem Miedzeszyńskim. Prace mają być prowadzone równocześnie na kilku odcinkach robót w taki sposób, aby ograniczenia w ruchu pojazdów były jak najmniejsze.

28 czerwca około godziny 22:00 z ruchu wyłączone zostaną dwie pierwsze estakady. Będą to prowadzące w kierunku Pragi Południe: estakada wjazdowa z Wisłostrady od strony Wilanowa, oraz estakada wjazdowa z Wisłostrady od strony Żoliborza.

 

Prace rozpoczną się od usuwania nawierzchni asfaltowej na wyłączonych z ruchu łącznicach. Po kilku godzinach ruszy demontaż konstrukcji. Planowane są również czasowe zawężenia pasów (przy utrzymaniu ich dotychczasowej liczby), ale również obniżenie dopuszczalnej maksymalnej prędkości na Wisłostradzie w rejonie prowadzonej inwestycji do 50 km/h.

 

Ruch pieszych będzie cały czas utrzymany wzdłuż Wisłostrady od strony Wisły – z możliwością przejścia na drugą stronę przy ulicy Łazienkowskiej oraz wejścia schodami na trasę. Zapewnione będzie także dojście od ulicy Górnośląskiej do przystanku autobusowego przy Wisłostradzie pod Trasą Łazienkowską (kierunek Wilanów).


Wyłączony z ruchu pieszego zostanie natomiast rejon Wisłostrady w sąsiedztwie Torwaru. Prace rozbiórkowe i operujący tam ciężki sprzęt nie pozwolą na wyznaczenie bezpiecznego przejścia. 


W sierpniu planowane jest rozpoczęcie rozbiórki estakady prowadzącej z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza, oraz estakady prowadzącej z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Wilanowa.

 

Rozbiórka przęseł nad Wisłostradą będzie prowadzona w godzinach nocnych i wówczas ruch na Wisłostradzie będzie organizowany na jednej jezdni z zachowaniem jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

 

W październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską. Remont pozostałych wykonano w latach 2006-2008.

 

W sumie w 2013 roku do rozbiórki przewidzianych jest 5 estakad. Pozostałe cztery rozebrane będą w pierwszym kwartale 2014 roku. Również w przyszłym roku przez około 6 miesięcy wszystkie estakady przeznaczone do przebudowy będą niedostępne dla kierowców. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, pierwsze nowe estakady mają być gotowe do ruchu w przyszłoroczne wakacje.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA