Warszawa: Wiadukty przy Trasie Łazienkowskiej pójdą do remontuźródło: UM Warszawa

Warszawa: Wiadukty przy Trasie Łazienkowskiej pójdą do remontu

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Miasto ogłosiło przetarg na remont wysłużonych wiaduktów w rejonie parku Agrykola. Prace będą przeprowadzane etapami, w ciągu dwóch lat.
Wiadukty powstały w 1974 roku i od tej pory nie przechodziły żadnego gruntownego remontu. Konstrukcje zostaną wyburzone i zbudowane od nowa, zgodnie ze współczesnymi wymogami budownictwa – by poprawić komfort kierowców oraz ich bezpieczeństwo.
Chcemy poprawić bezpieczeństwo oraz zwiększyć komfort wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię i energooszczędne oświetlenie, a piesi i rowerzyści wygodne i  bezpieczne ciągi pieszo-rowerowe – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Trasa Łazienkowska jest jedną z najbardziej eksploatowanych w Warszawie. Szacuje się, że podczas największego szczytu drogowego, co godzinę, przejeżdża ponad 5 tys. aut.
REKLAMA
Po remoncie pojawią się nowe ciągi pieszo-rowerowe po obu stronach jezdni. Z myślą o osobach niepełnosprawnych utworzona zostanie specjalna pochylnia, która umożliwi bezpieczne poruszanie się na wózku inwalidzkim. Wiadukty zostaną także odpowiednio oświetlone.
Jak zapowiada UM Warszawy, ruch na Trasie Łazienkowskiej ma być zachowany przez cały czas trwania przebudowy. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy w obydwu kierunkach po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części trasy.
Prace rozbiórkowe ruszą po wybraniu i podpisaniu umowy z wykonawcą inwestycji. 

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Adam Lutostański
REKLAMA