Roboty ziemne na A1 dobiegają końca

Roboty ziemne na A1 dobiegają końca

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na kujawsko-pomorskich odcinkach budowanej autostrady A1 przybyło kolejne 11 km warstwy ścieralnej. Rozpoczęto również malowanie oznakowania poziomego. W ciągu najbliższych dni zostaną udostępnione dla ruchu dwa pierwsze wiadukty drogowe nad autostradą.

Od 11 do 17 października na odcinku z Czerniewic do Kowala prowadzone były dalsze prace na trasie główniej, kończono też roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych i uzupełnianiem warstw nasypów. Realizowano również roboty na przyszłych Stacjach Poboru Opłat oraz Miejscach Obsługi Podróżnych.

 

W zeszłym tygodniu udało się zakończyć wszystkie prace na drodze krajowej nr 1 w okolicach Odolionu. Umożliwiło to zlikwidować dotychczasowe utrudnienia oraz usprawnić ruch na drodze, która biegnie równolegle do budowanej autostrady.

 

W najnowszym raporcie GDDKiA przedstawia sumaryczne zaawansowanie prac na poszczególnych odcinkach autostrady, łącznie z pracami wykonanymi przez poprzedniego wykonawcę. Na odcinkach I i II z Czerniewic do Brzezia w 93 procentach wykonano nasypy i w 99 wykopy.

 

REKLAMA

Podbudowa pomocnicza z kruszywa jest zrealizowana w 72 procentach, z kolei podbudowa zasadnicza w 89. Warstwę wiążącą wykonano w 72 procentach, a ścieralną w 53. Prace są prowadzone na 18 z 32 obiektów mostowych.

 

Na odcinku III biegnącym z Brzezia do Kowala nasypy są wykonane w 84 procentach, wykopy w 82, podbudowa z kruszywa w 73, a podbudowa zasadnicza w 78. Warstwę wiążącą ułożono w 52 procentach, natomiast ścieralną w 7. Prace są prowadzone na 26 z 27 obiektów mostowych.

 

W rozpoczynającym się tygodniu wykonawca zamierza prowadzić dalsze prace na trasie głównej, roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe. Kontynuowane będą roboty przy obiektach inżynierskich i kubaturowych. Dalej będzie wykonywane oznakowanie poziome, a do ruchu zostaną oddane dwa wiadukty drogowe biegnące nad autostradą w okolicach Włocławka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA