Kolejny etap przebudowy estakad Trasy Łazienkowskiej

Kolejny etap przebudowy estakad Trasy Łazienkowskiej

Warszawa
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na najbliższy weekend zaplanowano remont kolejnych estakad Trasy Łazienkowskiej, prowadzących od strony Śródmieścia na Wisłostradę, w kierunku Żoliborza i Wilanowa. Ruch na nich zostanie wyłączony w piątek o godzinie 22.00. Od soboty wyłączona z ruchu zostanie też połowa mostu.

 

Prace rozbiórkowe rozpoczną się od usuwania nawierzchni asfaltowej na wyłączonych z ruchu łącznicach. W poniedziałek ruszy demontaż konstrukcji estakad. Zmiany w organizacji ruchu, poza wyłączeniem estakad, to czasowe zawężenia pasów ruchu na Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej. Rozbiórka przęseł znajdujących się nad Wisłostradą rozpocznie się w kolejny weekend (27-28 lipca) i będzie prowadzona w godzinach nocnych. Wówczas ruch na Wisłostradzie prowadzony będzie na jednej jezdni w obydwu kierunkach, po jednym pasie ruchu.

 

Ruch pieszych podczas rozbiórki i potem budowy nowych estakad będzie się odbywał wzdłuż Wisłostrady od strony Wisły – z możliwością przejścia na drugą stronę przy ulicy Łazienkowskiej oraz wejścia schodami na trasę; pozostanie także dojście od ul. Górnośląskiej do przystanku autobusowego przy Wisłostradzie pod Trasą Łazienkowską (kierunek Wilanów). Ze względów bezpieczeństwa wyłączony z ruchu pieszego pozostanie natomiast rejon Wisłostrady w sąsiedztwie Torwaru.

REKLAMA

 

Rozbiórki pozostałych czterech estakad na węźle Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą zaplanowano na 2014 r. W przyszłym roku przez około 6 miesięcy wszystkie estakady przeznaczone do przebudowy będą wyłączone z ruchu.

 

Rozbiórka i budowa nowych ośmiu estakad na lewym brzegu Wisły i jednej na Pradze prowadzona jest przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Pierwsze nowe estakady mają być gotowe do ruchu w przyszłoroczne wakacje. Koszt inwestycji to ok. 31 mln złotych, wszystkie prace zakończą się w 2015 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA