Rusza przebudowa Dyrekcyjnej. Zamkną ulicę dla ruchufot. Jan Augustynowski

Rusza przebudowa Dyrekcyjnej. Zamkną ulicę dla ruchu

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Na początku czerwca ruszy przebudowa ulicy Dyrekcyjnej – to inwestycja powiązana z budową nowego torowiska wzdłuż ulicy Hubskiej. Rozpoczęcie prac oznacza utrudnienia dla kierowców.
Jak informują urzędnicy, od 3 czerwca planowane jest zamknięcie dla ruchu ul. Dyrekcyjnej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Hubską/Suchą (relacje w kierunku ulicy Hubskiej, Suchej i Pułaskiego pozostają drożne) do wjazdu na tymczasowy dworzec autobusowy. 

Objazd wyłączonego fragmentu drogi zostaje wyznaczony w obu kierunkach ulicami Suchą i Joannitów – tłumaczy Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Autobusy 110, 125, 325, 900L i 910 jadące w kierunku Jagodna i Brochowa zostaną skierowane objazdem od skrzyżowania ulicy Dyrekcyjnej i Joannitów przez ulicę Joannitów i Suchą do ulicy Hubskiej. W kierunku przeciwnym trasa tych linii pozostanie bez zmian. 

Obecny tymczasowy przystanek autobusowy "Dworzec Autobusowy" przy ulicy Dyrekcyjnej, za skrzyżowaniem z ulicą Joannitów, zostanie przeniesiony w tymczasową lokalizację na ulicę Suchą, w pobliżu tymczasowego Dworca Autobusowego, za budynkiem Dyrekcji PKP.Przebudowa Dyrekcyjnej szybciej niż nowe torowisko na Hubskiej
Do przebudowy pójdzie odcinek od ulicy Hubskiej do wlotu skrzyżowania z ulicą Joannitów. Przypomnijmy, że wcześniej inwestor galerii handlowej Wroclavia przebudował ulicę Dyrekcyjną na pozostałym odcinku.
REKLAMA
Do przetargu na to zadanie stanęło czterech wykonawców, a wygrała oferta Skanskiej, opiewająca na ponad 3 mln 415 tys. złotych.
Firma przeprowadzi m.in. przebudowę jezdni ulicy Dyrekcyjnej i Gajowej, przebudowę skrzyżowania ulicy Dyrekcyjnej i Gajowej, przebudowę chodników, opasek, zjazdów oraz budowę chodników i ścieżek rowerowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA