Od poniedziałku zamkną ulicę Nożowniczą

Od poniedziałku zamkną ulicę Nożowniczą

Wrocław
REKLAMA
W decydującą fazę wkracza przebudowa ulicy Kuźniczej, placu Uniwersyteckiego i sąsiednich uliczek. Dlatego od poniedziałku drogowcy zamkną ulicę Nożowniczą.
To kolejna próba wyłączenia z ruchu tej ulicy na potrzeby przebudowy dróg wokół ulicy Kuźniczej. Ze względu na zbyt niskie temperatury uniemożliwiające prace budowlane zamknięcie przesunięto ze środy na 13 lutego. Zamknięcie jest konieczne w celu wykonania na tym odcinku planowanych robót sieciowych - przebudowana zostanie kanalizacji sanitarna i ogólnospławna. A następnie robotnicy ułożą na nowo podbudowę jezdni i uzupełnią brukową kostkę.
 - Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą w lutym powinny się zakończyć prace związane z wykonywaniem zabruków w ul. Kuźniczej, jednocześnie kontynuowane są roboty na sieciach podziemnych w ul. Uniwersyteckiej. Na ul. Kotlarskiej koryto drogi jest przygotowane do układania podbudowy betonowej i kostki kamiennej - wymienia Krzysztof Kubicki z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
REKLAMA
Do wykonania tych prac niezbędne jest jednak poprawa warunków atmosferycznych - ocieplenie.
Cała inwestycja ma się zakończyć w drugiej połowie maja, tak by po nowym deptaku na ul. Kuźniczej mogli już spacerować kibice i turyści, którzy w czerwcu odwiedzą stolicę Dolnego Śląska podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej. Trakt spacerowy ma też połączyć Rynek z ulicą Grodzką u Odrą. Samochody na Kuźniczą już nie wrócą, a kierowcy nie zaparkują tu swoich pojazdów, ale prostopadłe uliczki nadal będą przejezdne.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA