Rusza przebudowa Parafialnej. Drzewa już wycięli źródło: Jakub Zazula

Rusza przebudowa Parafialnej. Drzewa już wycięli

Wrocław, FOTO
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Ulica Parafialna – na styku Wojszyc i Ołtaszyna – pójdzie do przebudowy. Powstanie tam m.in. nowa jezdnia, chodniki i ścieżki rowerowe.
Przebudowa obejmie odcinek ulicy Parafialnej od ulicy Grota-Roweckiego do kościoła przy zbiegu z ulicą Strachowskiego.
– Prace już ruszyły. Zajęta jest cała Pszczelarska. Na Parafialnej jesteśmy po wycince, prowadzone są roboty sieciowe. Ograniczenia w ruchu planowane są w maju – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.


REKLAMA
W ramach całej inwestycji, do przebudowy pójdzie jezdnia o długości około 1150 metrów, powstaną obustronne chodniki i ścieżki rowerowe, a także przejścia dla pieszych z azylami, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe LED, mała architektura, zatoki autobusowe, miejsca postojowe dla aut osobowych i zieleń oraz – przy współpracy z MPWiK – nowa sieć wodociągowa. 
Przebudowa ulicy Parafialnej to część większej inwestycji drogowej na Ołtaszynie, obejmującej także remonty ulicy Pawiej i Pszczelarskiej. Całe przedsięwzięcie realizuje Bickhardt Bau Polska, z którym w zeszłym roku spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę opiewającą na ponad 5,7 mln złotych.


Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK
Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA