Przy Parafialnej powstanie Lidl? Inwestycja ma ruszyć w lipcufot. Tomasz Matejuk

Przy Parafialnej powstanie Lidl? Inwestycja ma ruszyć w lipcu

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przy ulicy Parafialnej na Ołtaszynie powstanie pawilon handlowo-usługowy. Jak wynika z informacji przekazywanych przez radę osiedla, będzie to sklep sieci Lidl. Realizacja inwestycji ma rozpocząć się w lipcu, a skończyć na początku grudnia 2017 roku.
Pozwolenie na budowę pawilonu handlowo-usługowego przy Parafialnej 60-66 wydano 7 kwietnia. Wniosek złożyła firma HCS 2 Sp. z o.o.
Wszystko wskazuje na to, że powstanie tam LidlJak czytamy na stronie Rady Osiedla Ołtaszyn, 13 czerwca doszło do spotkania z przedstawicielem tej sieci handlowej, odpowiedzialnym za budowę nowego dyskontu.
Projekt zakłada nie tylko zagospodarowanie przestrzeni pod sklep, ale także otoczenia. Inwestor ma zadbać o komfort okolicznych mieszkańców.
Firma robi wszystko, by nowy obiekt był jak najmniej uciążliwy dla bezpośredniego sąsiedztwa. Planowane są nowe nasadzenia drzew, trawniki oraz ekrany akustyczne. Zadbano też o bezpieczny wjazd i wyjazd z parkingu – pisze Sebastian Wilk, radny RO.
Mieszkańcom przedstawiono plan poglądowy, który można zobaczyć na stronie RO. Przedstawiciele Lidla nie potwierdzają jednak oficjalnie, że przy ulicy Parafialnej 60-66 powstanie sklep ich sieci.
REKLAMA
Wciąż jeszcze załatwiamy wszystkie kwestie formalne, związane m.in. z ostatecznym pozwoleniem na budowę. Dlatego obecnie nie możemy jeszcze potwierdzić na 100 procent, że nasz sklep tam powstanie – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Kamila Mastalerz z biura prasowego Lidl Polska.
Jan Augustynowski

Gdzie mogą powstać nowe sklepy Lidl?

Przypomnijmy też, że Lidl ma już we Wrocławiu kilka kolejnych działek, gdzie mogą powstać nowe sklepy. To choćby teren przy ulicy Buforowej, kupiony w zeszłym roku od miasta za 6,5 mln złotych czy nieruchomość przy ulicy Wojanowskiej, wylicytowana za 5 mln złotych.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy powstaną tam kolejne markety.

– Na tę chwilę nie są znane daty rozpoczęcia budowy w tych lokalizacjach we Wrocławiu – tłumaczyła nam w maju Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager w Lidl Polska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA