DODAJ

Wrocław: Na Stabłowicach stanie nowy budynek handlowy

Handel / Wrocław
Wrocław: Na Stabłowicach stanie
Mariusz Bartodziej
2019-08-16 08:37:11
Jeszcze w tym miesiącu mają zniknąć pawilony istniejące przy zbiegu ulic Starogajowej i Wojanowskiej, tuż obok osiedla TBS Stabłowice. W ich miejsce prywatny inwestor postawi nowy obiekt. Inny przedsiębiorca chciał zrealizować podobną budowlę na sąsiedniej parceli.

Prywatny inwestor złożył 22 maja trzeci wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowego przy ul. Wojanowskiej (obok Wojanowskiej 2). Powstanie na działce nr 1/6, o powierzchni 746 mkw. Istniejące w tym miejscu pawilony mają zostać rozebrane do 30 sierpnia.

UM Wrocławia


Ta sama osoba chce zrealizować to przedsięwzięcie już od ubiegłego roku. Po raz pierwszy wnioskowała o zgodę w grudniu. Nie uzupełniła jednak braków formalnych, przez co dokument pozostał bez rozpatrzenia. Drugi wniosek złożyła 17 stycznia. Pozostaje, podobnie jak trzeci, aktualny. Za projekt odpowiada Studio 4A Pracownia Architektury.

Sąsiednia działka też do zabudowy

Mieszkańcy mogą spodziewać się podobnej inwestycji również na sąsiedniej, większej parceli (nr 2/7). Jej powierzchnia wynosi 2 939 mkw. Inny prywatny przedsiębiorca wnioskował w grudniu 2017 roku o pozwolenie na budowę przy ul. Starogajowej 101 pawilonu handlowo-usługowego o kubaturze 4 600 metrów sześciennych. Po trzech miesiącach dostał odmowną decyzję.

Lidl już jest

Okoliczni mieszkańcy doczekali się już w ostatnim czasie jednego obiektu handlowego – supermarketu Lidl przy ul. Daktylowej 8. Sieć otworzyła go w lipcu ubiegłego roku. Pisaliśmy o nim jeszcze rok wcześniej. Powierzchnia sprzedażowa sklepu wynosi ponad 1 000 mkw. , a kubatura 9 878 metrów sześciennych. Klienci mają do dyspozycji 80 miejsc parkingowych.

Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wylicytował tę nieruchomość (o pow. 6 202 mkw.) w lipcu trzy lata temu. Zapłacił 5 mln zł (cena wywoławcza wynosiła 1,5 mln zł).

Będzie też centrum handlowe

Na Stabłowicach doczekają się także parku handlowego. Powstanie na terenie dawnego zakładu włókienniczego, a dziś drukarni. Centrum Stabłowicka pomieści m.in. 30 sklepów i centrum fitness, a do tego powstaną placówki kulturalne i oświatowe. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.

materiały inwestora