Prace na DW-631 w Zielonce nabierają tempa

Prace na DW-631 w Zielonce nabierają tempa

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W czerwcu przyszłego roku ma nastąpić zakończenie prac na budowie drogi wojewódzkiej nr 631 z Zielonki do granicy Warszawy. 16 kwietnia przedstawiciele Zielonki, Mazowieckiego Zarządu Dróg i firmy Skanska dokonali symbolicznego aktu inauguracji tej inwestycji. Wartość tego zadania to ponad 37 mln zł.

Budowa drogi rozpoczął się już w lutym i obejmuje 2-kilometrowy odcinek od granicy węzła z projektowaną drogą ekspresową S17 do granicy Warszawy. Prace nabierają rozpędu. Trwają roboty związane z przebudową infrastruktury podziemnej i budową nasypu projektowanej drugiej jezdni.

Pas drogowy nowej DW-631 na granicy Ząbek i Zielonki został już przygotowany pod dalsze prace. – Zgodnie z założeniami projektu wycięliśmy drzewa i uprzątnęliśmy teren z karp i gałęzi. Na przeważającym obszarze usunęliśmy warstwy ziemi. Jednocześnie formujemy nasypy – informuje Adam Bielski, kierownik budowy z firmy Skanska.

 

Ponadto, przebudowywane są instalacje podziemne. Rozpoczęto budowę kanału tłocznego i kanalizacji deszczowej. Wykonawca jest na etapie końcowym przebudowy gazociągu średniego ciśnienia. Do lipca tego roku planuje się budowę jezdni zachodniej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 631 i jezdni południowej DW-634.

 

Do realizacji inwestycji zostanie użyte w sumie około 260 tys. ton piasku, 28 tys. ton kruszywa łamanego i 42 tys. ton betonu asfaltowego. Podczas wykonywania inwestycji pracowało będzie dziesięć koparek, trzy ładowarki, dwie spycharki, równiarka, wozidła, walce i 150 samochodów wywrotek, które będą dowozić piasek na nasyp.

REKLAMA

 

Poza rozbudową wspomnianego odcinka DW-631 Skanska przebuduje również skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 634 na około 600-metrowym docinku. Zakres prac obejmuje też rozbudowę drogi z jedno- do dwujezdniowej. Na całym odcinku znajdzie się chodnik, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne i oświetlenie uliczne.

 

Skanska zajmie się też wybudowaniem systemu kanalizacji deszczowej, nowych rowów bezodpływowych, przebuduje przepust w dostosowaniu do projektowanej geometrii drogi. Na skrzyżowaniu z ulicą Szwoleżerów powstanie sygnalizacja świetlna. Wykonawca zajmie się też pracami dotyczącymi sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i gazowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA