Skanska buduje DW-768. Powstają ronda

Skanska buduje DW-768. Powstają ronda

małopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Prace przy budowie nowej drogi wojewódzkiej nr 768 z Brzeska do Koszyc nabierają tempa. W ciągu nowego odcinka Skanska zrealizuje dwa ronda. W związku z ich budową kierowców czekają utrudnienia i od 14 lipca zamknięta zostanie ulica Zagrodzka i Kościelna w rejonie budowy.

 

Prace realizowane przez firmę Skanska na zlecenie ZDW w Krakowie zakładają budowę pierwszego etapu nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 768 z Brzeska do Koszyc. Koszt robót to 33 mln zł brutto. Dzięki tej inwestycji powstanie dogodne połączenie autostrady A4 z DK-79 Kraków – Sandomierz.

 

W najbliższym czasie kierowców czekają utrudnienia związane z budową skrzyżowań w ciągu nowej drogi. Będą to ronda łączące drogę wojewódzką z lokalnymi. Od 14 lipca do połowy października zamknięte pozostaną ulice Zagrodzka i Kościelna. Objazd wytyczono ulicą Jeziorańską.

REKLAMA

 

Inwestycja na DW-768 jest wykonywana w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że Skanska musiała najpierw wykonać projekt nowej drogi, a następnie zrealizowała na jego podstawie roboty budowlane. – Budowa drogi będzie przebiegała w nowym śladzie, a jej obecny teren to głównie łąki, nieużytki, lasy i pola – mówi Witold Miśtak, menedżer projektu z firmy Skanska. – Powstanie odcinek drogi wojewódzkiej o długości 4,3 km z jedną jezdnią i dwoma pasami ruchu o łącznej szerokości 7 m – dodaje.

 

W ramach przedsięwzięcia powstaną obustronne pobocza, drogi serwisowe, rowy, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i zatoka ważenia pojazdów. – W rejonie skrzyżowań z ulicą Siostry Faustyny i Zagrodzką Skanska wybuduje chodniki. Pod drogą powstanie pięć przejść dla średnich zwierząt, cztery dla płazów i jedno dla małych zwierząt – wylicza Marcin Wąsik, inżynier projektu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA