Jest decyzja w sprawie rozbudowy DW-869

Jest decyzja w sprawie rozbudowy DW-869

podkarpackie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W zeszły czwartek Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 869, która ma połączyć węzeł Rzeszów Zachód na autostradzie A4 z węzłem Jasionka na drodze ekspresowej S19.

Droga będzie połączona w sposób bezkolizyjny z istniejącą drogą krajową nr 9 Radom – Barwinek, drogą krajową nr 19 Kuźnica – Rzeszów oraz linią kolejową L71. Inwestycja będzie polegać na uzupełnieniu istniejącej infrastruktury w rejonie Rzeszowa i połączeniu z trasami A4 i S19. Ma to zapewnić dojazd do portu lotniczego oraz terenów inwestycyjnych Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego.

 

Inwestycja będzie realizowana w pięciu kluczowych etapach. Pierwszy obejmuje budowę przedłużenia DW-869 po nowym śladzie w kierunku wschodnim, co umożliwi połączenie byłej drogi krajowej nr 19 z węzłem Jasionka na S19.

 

Etap II to rozbudowa dawnej drogi krajowej nr 19 w Jasionce wraz z budową węzła prowadzącego bezkolizyjnie ruch w kierunku portu lotniczego. Droga będzie dwupasowa i jednojezdniowa i zostanie poprowadzona górą po łuku. W poziomie dolnym powstanie rondo z czterema jednojezdniowymi łącznicami. Do ronda zostanie także włączona dawna DK-19 oraz dojazd do terenów aeroklubu.

 

REKLAMA

Kolejny etap stanowi rozbudowa istniejącej drogi wojewódzkiej nr 869 na całej długości trasy od miejscowości Jasionka do Rudnej Małej. IV etap będzie obejmował budowę węzła na przecięciu DW-869 z istniejącą DK-9 wraz z niezbędną przebudową odcinka drogi krajowej.

 

Realizacja IV etapu ma się zakończyć do 2015 roku. Obejmuje ona prowadzenie jednojezdniowej dwupasowej drogi krajowej górą i umieszczenie w poziomie dolnym ronda z czterema łącznicami i doprowadzoną rozbudowaną DW-869. Powstanie także nowy ślad DW-869 w kierunku zachodnim, stanowiący połączenie do terenów inwestycyjnych w Rogoźnicy.

 

Ostatni V etap będzie stanowiła budowa po nowym śladzie przedłużenia drogi wojewódzkiej nr 869 w kierunku zachodnim. Trasa będzie stanowiła połączenie z węzłem Rzeszów Zachód na autostradzie A4.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA