ADR Polska inwestuje w Zagórzu

ADR Polska inwestuje w Zagórzu

podkarpackie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Producent osi i zawieszeń dla sprzętu rolniczego zainwestuje 60 mln złotych na obszarze Euro-Parku Mielec.

W ramach planowanej inwestycji, która będzie realizowana na terenie dotychczasowego zakładu w Zagórzu, ADR Polska S.A. zamierza wzmocnić swoją działalność w zakresie produkcji dla sektora środków transportu i maszynowego. Przedsiębiorca zmodernizuje oraz nabędzie maszyny i urządzenia m.in. automatyczne komponenty magazynu, urządzenia do cięcia laserowego, stanowiska robotów spawalniczych, urządzenia spawalnicze łukowo-pulsacyjne, czy sprzęt do transportu wewnętrznego.

W związku z realizacją nowego projektu firma poniesie co najmniej 60 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz zwiększy zatrudnienie o 10 nowych pracowników. Zakończenie prac nad projektem planowane jest na koniec 2024 roku. Zakład zatrudnia obecnie ponad 500 osób.

To już druga decyzja o wsparciu wydana przez Agencję Rozwoju Przemysłu na realizację projektu w mieleckim Euro-Parku od czasu obowiązywania Polskiej Strefy Inwestycji. Pierwszą otrzymała firma Sanok Rubber Company. Obie spółki zainwestują w powiecie sanockim na Podkarpaciu.

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA