PBG: Bank wypowiada umowę na finansowanie A4

PBG: Bank wypowiada umowę na finansowanie A4

podkarpackie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Bank Pekao wypowiedział spółkom grupy PBG umowę na finansowanie kontraktu dotyczącego budowy autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. Stronami są Hydrobudowa jako kredytobiorca oraz PBG i Aprivia jako dłużnicy solidarni.

Umowa kredytu została wypowiedziana przez banki z zachowaniem 7-dniowego terminu wypowiedzenia z uwagi na zagrożenie upadłością kredytobiorcy. Wskazana w oświadczeniu należność banku na dzień 11 czerwca 2012 roku wyniosła 161 mln 581 tys. zł.

 

13 czerwca sąd rejonowy ogłosił upadłość PBG z możliwością zawarcia układu. Wcześniej ogłoszono także upadłość układową Hydrobudowy. Spółki z grupy PBG postanowiły złożyć wnioski o upadłość w związku z przeciągającymi się rozmowami z bankami, które miały dotyczyć dalszego finansowania działalności grupy.

REKLAMA

 

Na początku tego tygodnia banki Nordea, Raiffeisen i BZ WBK wypowiedziały umowy kredytowe spółkom z grupy PBG. W zeszłym tygodniu grupa PBG otrzymała pisma od banków finansujących działalność PBG: HSBC Bank Polska, Bank Gospodarki Żywnościowej, ING Bank Śląski i Polski Bank Przedsiębiorczości.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA