Warbud w konsorcjum, które zbuduje S19 na Podkarpaciu

Warbud w konsorcjum, które zbuduje S19 na Podkarpaciu

podkarpackie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Spółka Warbud będąca w konsorcjum z firmą Eurovia Polska podpisała 9 kwietnia tego roku kontrakt na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe. Zamówienie będzie współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

 

Odcinek trasy S19 będzie miał 6,3 km długości i jest powiązany z realizowanym obecnie odcinkiem tej samej drogi biegnącym od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza. Zakres robót obejmuje wykonanie docelowo drogi dwujezdniowej, czteropasowej, wraz z budową obiektów inżynierskich i węzła.

 

Ponadto, kontrakt zakłada przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej oraz budowę dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska. Odcinek, który powstanie będzie stanowił kolejną część autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

REKLAMA

 

Do zadań Warbudu, który jest partnerem konsorcjum, należy budowa estakady E-1 o długości 501 m, posiadającej dwa niezależne ustroje nośne o konstrukcji skrzynkowej i szerokości 13,8 m każda Wartość kontraktu dla Warbudu to 52,348 mln zł.

 

Termin realizacji umowy ustalono na 34 miesiące od daty podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA