DODAJ

Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce 1/2018

Polska
Przegląd Inwestycyjny - inwestycje
Orzech
2018-11-07 00:01:12
Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce -> to nowość na portalu Investmap.pl. Co kilka-kilkanaście dni będziemy starali się w formie "pigułki informacyjnej" przedstawiać informacje o mniejszych i większych inwestycjach w całej Polsce. Zapraszamy!


KUJAWSKO-POMORSKIE: Kongsberg Automotive otworzył fabrykę w Brześciu Kujawskim

Producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego, norweski holding Kongsberg Automotive otworzył trzeci w Polsce zakład, który odpowiada za produkcje systemów podgrzewania do foteli samochodowych dla wielu prestiżowych marek.

Na 6 ha działce zlokalizowanej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej powstał obiekt o łącznej powierzchni 17 600 mkw. Wykonawcą inwestycji był znana z podobnych projektów firma Panattoni Europe. Docelowo, w Kongsberg Automotive zatrudnionych ma być ponad 1000 pracowników. 

Źródło: materiały prasowe


LUBELSKIE: Park logistyczny MLP Lublin skomercjalizowany w całości

MLP Group zakończył proces komercjalizacji parku logistycznego w Lublinie. W przygotowaniu oraz w trakcie budowy są hale magazynowe o powierzchni 17,8 tys. mkw. Rozbudowa parku zakończy się w drugim kwartale 2019 r.  Budowa centrum logistycznego MLP Lublin rozpoczęła się w 2014 r. Pierwszym najemcą była firma ABM Greiffenberger Polska, która wynajęła 10 tys. mkw., by po dwóch latach zwiększyć ją do ponad 16 tys. mkw. Drugim najemcą była była sieć dyskontów spożywczych Stokrotka, stanowiąca część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia. Firma wynajęła początkowo około 6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej, zwiększając wynajmowaną powierzchnię docelowo aż do około 23,2 tys. mkw. Ostatnim, trzecim najemcą jest firma Turck, która wynajęła 6,5 tys. mkw.

Źródło: materiały prasowe


ŁÓDZKIE: Dekada zakupiła w Skierniewicach działki pod rozbudowę istniejącej galerii handlowej 

Spółka Dekada zakupiła w Skierniewicach działki pod rozbudowę istniejącej galerii handlowej. Prace budowlane ruszą na początku przyszłego roku. Obiekt zyska 3 kondygnacje o całkowitej powierzchni ponad 18 tys. mkw. Otwarcie rozbudowanego obiektu planowane jest w 2020 roku.

Projekt rozbudowy Dekady Skierniewice zakłada znaczące powiększenie istniejącego budynku. Po dobudowaniu 3 kondygnacji całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 20 tys. mkw. Do dyspozycji klientów oddany zostanie podziemny parking na ok. 250 miejsc postojowych. Piętra nadziemne przeznaczone zostaną na kilkanaście nowych lokali handlowych, dedykowanych nowym najemcom z sektora modowego, gastronomicznego i usługowego. Po rozbudowie całkowita powierzchnia najmu Dekady Skierniewice wynosić będzie 12 tys. mkw.

Źródło: materiały prasowe


MAZOWIECKIE: W Płońsku rusza budowa parku handlowego sieci Multibox

Inwestorem i wykonawcą jest Zakład Budowlano-Remontowy Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego. Park ma zostać otwarty jesienią 2019 roku. Kompleks handlowy o powierzchni najmu ok. 5 tys. mkw. zaoferuje dziewięć lokali handlowych i parking z 200 miejscami dla samochodów. Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska.

Źródło: materiały prasowe


OPOLSKIE: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wydała pierwsze zezwolenie w ramach Polska Strefa Inwestycji. 

Do grona inwestorów dołączyła koreańska firma DONGIL Sp. z o.o., która planuje zainwestować w Gmina Tułowice na Opolszczyźnie. Przedsiębiorca utworzy nowy zakład (zakupi istniejącą halę) i będzie w nim produkował m.in. produkty z aluminium dla branży motoryzacyjnej i AGD. Inwestor zadeklarował inwestycję o wartości  co najmniej 18 mln zł. Firma ma utworzyć nie mniej niż 10 nowych miejsc pracy. Inwestycja ma zakończyć się do 31 grudnia 2023 roku.

Źródło: materiały prasowe


PODKARPACKIE: ADR Polska inwestuje w Zagórzu

Producent osi i zawieszeń dla sprzętu rolniczego zainwestuje 60 mln złotych na obszarze EURO-PARK MIELEC w podstrefie Zagórz.

W związku z realizacją nowego projektu firma poniesie co najmniej 60 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz zwiększy zatrudnienie o 10 nowych pracowników. Zakończenia prac nad projektem planowane jest na koniec 2024 roku. Zakład zatrudnia obecnie ponad 500 osób.

To już druga decyzja o wsparciu wydana przez Agencję Rozwoju Przemysłu na realizację projektu w mieleckim EURO-PARK’u od czasu obowiązywania Polskiej Strefy Inwestycji. Pierwszą otrzymała firma Sanok Rubber Company. Obie spółki zainwestują w powiecie sanockim na Podkarpaciu.

Źródło: materiały prasowe


ŚLĄSKIE: W Wiśle powstanie pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain Resort 

Inwestycja zakłada budowę hotelu o podwyższonym standardzie liczącego ok. 500 pokoi, zaplecze restauracyjne, centrum konferencyjne, strefę SPA i aquapark z zewnętrznym basenem.

Źródło: materiały prasowe


ŚWIĘTOKRZYSKIE: Ogłoszono przetarg na projekt i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie tzw. "małej obwodnicy" Ostrowca Świętokrzyskiego. Trasa o długości ok. 2,6 km wyprowadzi ruch tranzytowy drogą krajową nr 9 Radom-Rzeszów z ulic miasta.

Otwarcie ofert zaplanowano na 10 grudnia. Wykonawcy będą mieli maksymalnie 39 miesięcy (z możliwością skrócenia tego okresu do 36 miesięcy) na zaprojektowanie drogi, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz na wybudowanie obwodnicy.

Źródło: materiały prasowe


WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Magnetic Systems Technology zainwestuje w Kętrzynie

Magnetic Systems Technology zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 5 680 000 zł. Plan inwestycji zakłada wybudowanie 6 000 m kw. powierzchni magazynowej wraz z zapleczem socjalnym. Inwestycja zlokalizowana zostanie na terenie podstrefy Kątrzyn - Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Głównym profilem działalności MST jest produkcja następujących komponentów: modułów LED, zasilaczy LED, stateczników elektromagnetycznych mHID i FLUO, systemów zintegrowanych HID, zapłonników do lamp HID, cewek filtrujących oraz kompensacyjnych.

Źródło: materiały prasowe


WIELKOPOLSKIE: 1000 nowych miejsc pracy w nowej fabryce mebli w Gorzyniu

Producent mebli - firma Christiana zamierza wybudować nową fabrykę w Gorzyniu w gminie Międzychód.

Firma Christiana wchodzi w skład Grupy POLIPOL, dziś jednego z największych i najnowocześniejszych w Europie przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji mebli.

Docelowo zakład ma zatrudnić około 1000 pracowników. Aby jednak Inwestycja powiodła się przed jej rozpoczęciem konieczne jest zatrudnienie przez firmę około 300 pracowników.

Pracownicy do czasu uruchomienia zakładu, który planowany jest na przełomie lat 2019/2020, zatrudnieni byliby na terenie tymczasowego zakładu w Skwierzynie.

Źródło: materiały prasowe