Zarząd Grupy Archicom S.A. w porozumieniu z większościowymi akcjonariuszami spółki zadecydował o przeglądzie opcji strategicznych i zgodnie z obowiązującymi przepisami podał tą informację do publicznej wiadomości.
Celem przeglądu jest wybór najlepszej z punktu widzenia spółki oraz akcjonariuszy ścieżki dalszego rozwoju, w szczególności pozyskanie partnera strategicznego.
– Archicom jest w bardzo dobrej kondycji. Dysponujemy szerokim portfelem oferty mieszkaniowej, zabezpieczonej atrakcyjnym bankiem gruntów. Bieżący rok rozpoczęliśmy obiecującymi wynikami sprzedaży zamkniętych już dwóch miesięcy, sprzyja nam również sytuacja makroekonomiczna przekładająca się na ceny i popyt na rynku nieruchomości. Rozpoczynamy przegląd opcji strategicznych dobrze przygotowani do wyzwań rynku, silniejsi niż kiedykolwiek dotąd. Nie ukrywam jednak, że celem Spółki jest pozyskanie partnera strategicznego dającego wsparcie w dalszym rozwoju naszej działalności – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicom S.A.
Spółka ogłosiła niedawno, że w 2019 roku sprzedała rekordowe 1 462 lokale, co oznacza 7% wzrost w stosunku do bardzo dobrego sprzedażowo roku 2018. Początkiem lutego zarząd spółki poinformował również o przyjętych celach sprzedażowych na rok 2020 mieszczących się w przedziale 1 500-1 700 lokali.
REKLAMA
– Wierzymy, że czeka nas dobry rok. Chcemy podtrzymać dynamikę wzrostu z lat ubiegłych i przypomnę, że jeszcze cztery lata temu nasza sprzedaż nie przekraczała 1 000 lokali rocznie. Mamy ambicje rozwoju oferty ogólnopolskiej, a niedawna sukcesem zakończona transakcja sprzedaży biurowca City One jest dobrą prognozą kierunku rozwoju aktywności Archicom w segmencie nieruchomości biurowych – dodaje prezes Dorota Jarodzka-Śródka.
Archicom S.A. dysponuje obecnie bankiem ziemi pozwalającym na budowę ponad 7 350 lokali, z których prawie połowa to grunty poza rodzimym Wrocławiem. Obecny od 2016 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych Archicom wyemitował na początku lutego 2020 roku obligacje o wartości 90 milionów złotych redukując subskrypcję niemalże o połowę względem złożonych zapisów.
Źródło: materiały prasowe