Archicom sprzedał ponad 600 mieszkań w I półroczu 2017 r.

Archicom sprzedał ponad 600 mieszkań w I półroczu 2017 r.

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego w całym pierwszym półroczu 2017 r. sprzedał 601 lokali i podpisał 341 aktów notarialnych, co oznacza wzrost odpowiednio o 37,2% i 191,5% w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. W II kw. 2017 r. swoich nabywców znalazło kolejne 235  lokali, czyli o 5,4% więcej niż w II kw. 2016 r., w którym sprzedano 223 sztuki.
Osiągnęliśmy już połowę wyznaczonego na ten rok celu sprzedażowego, który wynosi 1 200 mieszkań, pobijając tym samym wynik analogicznego okresu w 2016 roku o 37%  – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicom. – W drugim półroczu zamierzamy, zgodnie z zapowiedziami, sprzedać kolejne 600 mieszkań, dlatego już niebawem wprowadzimy do oferty starannie przygotowane przez nasze Studio Projektowe nowe inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach. Do sprzedaży trafią m.in. pierwsze mieszkania zlokalizowane na terenach dawnego Browaru Piastowskiego oraz apartamenty o podwyższonym standardzie przy ul. Przyjaźni na Krzykach – dodaje prezes.
Oferta mieszkaniowa Archicom to aktualnie ponad 1 500 mieszkań dostępnych w dziesięciu projektach mieszkaniowych we wszystkich dzielnicach Wrocławia. Najchętniej wybieranym przez klientów osiedlem jest nadal zlokalizowane nad Odrą kompleksowe osiedle społeczne Olimpia Port. Dodatkowym walorem dla przyszłych klientów inwestycji będzie centrum handlowe Olimpia Park, które powstanie przy ul. Swojczyckiej i poszerzy ofertę usługową o kolejne sklepy i lokale usługowe z ofertą restauracyjną. Za jego budowę i komercjalizację odpowiadać będzie Womak Holding.
Dużą popularnością wśród klientów cieszą się również inne wieloetapowe projekty takie jak: Cztery Pory Roku, Księżno i Róża Wiatrów. Celem zarządu na 2017 r. jest uzupełnienie oferty o ok. 1 500 mieszkań. W ostatnich trzech miesiącach do sprzedaży wprowadzono łącznie ponad 500 mieszkań w kolejnych etapach inwestycji Księżno, Olimpia Port, Słoneczne Stabłowice oraz Na Ustroniu. W kwietniu 2017 r. Spółka zawarła przyrzeczoną umowę zakupu nieruchomości przy ul. Karkonoskiej we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, która pozwala ma budowę ponad 500 apartamentów. Pierwsze lokale o podwyższonym standardzie w tej lokalizacji trafią na rynek w drugiej połowie 2017 r. Bank gruntów pozwala łącznie na realizację ponad 3 500 mieszkań.
REKLAMA
Archicom podpisał w czerwcu przedwstępną umowę nabycia 80% akcji spółki mLocum SA – ogólnopolskiego dewelopera prowadzącego projekty mieszkaniowe w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu oraz Trójmieście. Przejęcie przez Archicom większościowego pakietu akcji mLocum pozwoli na przyspieszenie planowanego rozwoju Spółki na najważniejszych rynkach mieszkaniowych w Polsce. mLocum posiada w swoim banku ziemi ponad 900 mieszkań. 
Pozyskanie mLocum to duży krok w naszym rozwoju i szansa na zwiększenie skali działalności poprzez wejście na rynek ogólnopolski. Warunkiem koniecznym zawarcia transakcji jest wyrażenie zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, której spodziewamy się w trzecim kwartale tego roku – mówi Rafał Jarodzki, wiceprezes zarządu Archicom SA. – Aby móc się dalej rozwijać musimy posiadać zdywersyfikowaną ofertę, dlatego planujemy dalsze zakupy gruntów we Wrocławiu oraz Krakowie. Chcemy też uzupełnić aktualną ofertę mLocum na pozostałych rynkach czyli w Łodzi, Poznaniu i Trójmieście – dodaje wiceprezes.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA