Archicom lepszy od Vantage Development. Ile mieszkań sprzedali liderzy rynku?fot. investphoto.pl

Archicom lepszy od Vantage Development. Ile mieszkań sprzedali liderzy rynku?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Czołowi wrocławscy deweloperzy pochwalili się wynikami sprzedażowymi za 2016 rok. Archicom sprzedał o ponad sto mieszkań więcej niż Vantage Development.
Archicom osiągnął w 2016 roku najlepszy wynik w swojej historii i sprzedał 942 mieszkania, czyli o 54 procent więcej niż w 2015 roku. Także liczba lokali wydanych osiągnęła w 2016 r. rekordowy wynik 938 sztuk, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku aż o 91 procent.

 W osiągnięciu rekordowej sprzedaży, a tym samym przekroczeniu celu sprzedażowego zarządu, pomogły nam także sprzyjające warunki rynkowe, w szczególności niskie stopy procentowe i rosnące zarobki oraz duża dostępność kredytów – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicom.

Z kolei Vantage Development w 2016 roku sprzedał 812 lokali – o 32,5 procent więcej niż w 2015 roku. Deweloper w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydał także 513 lokali.
Inny z czołowych wrocławskich deweloperów – grupa Lokum Deweloper – sprzedała 645 mieszkań. Danych o swoich wynikach sprzedażowych na razie nie ujawniło jeszcze i2 Development.
Jakie plany ma lider rynku?
W nadchodzącym roku wprowadzimy do sprzedaży jeszcze większą liczbę mieszkań w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach i z bogatym zagospodarowaniem w ramach inwestycji: boiskami, klubami fitness i mieszkańca, terenami zielonymi itp. – zapowiada Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicom.

W 2017 roku celem zarządu jest umocnienie pozycji spółki jako lidera we Wrocławiu i sprzedaż ponad 1000 mieszkań. Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach – dodaje Paweł Ruszczak, członek zarządu Archicom. 

Łącznie zabezpieczone grunty pozwalają firmie na rozpoczęcie realizacji 4200 mieszkań oraz 6000 mkw. usług osiedlowych.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA