Dwie inwestycje, po sąsiedzku, tuż przy dawnej zajezdni MPK

Dwie inwestycje, po sąsiedzku, tuż przy dawnej zajezdni MPK

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Przy ulicy Grabiszyńskiej, tuż obok siebie, powstaną dwie nowe inwestycje deweloperskie. Na działkach położonych po sąsiedzku z Centrum Historii Zajezdnia swoje budynki postawi Profit Development i Vantage Development.

Kwadrat to nowa, dwuetapowa inwestycja mieszkaniowa firmy Profit Development przy ulicy Grabiszyńskiej 180. Łącznie w ramach osiedla powstanie około 300 mieszkań.

W pierwszym etapie, do 31 grudnia 2018 roku, wybudowany zostanie siedmiokondygnacyjny budynek na planie litery L, z dłuższym bokiem równolegle biegnącym do ul. Grabiszyńskiej. II etap inwestycji, od strony ul. Inżynierskiej, zaplanowany została na lata 2018-2019 – zapowiada inwestor.

W budynku z pierwszego etapu powstaną 82 mieszkania, 66 apartamentów hotelowych przeznaczonych do wynajmu długoterminowego i 8 lokali użytkowych

W ofercie znajdują się mieszkania 1- 2- 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 16 do 91 metrów kwadratowych. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie także 148 miejsc postojowych, zlokalizowanych w dwóch halach garażowych. 

Za projekt całego przedsięwzięcia odpowiada pracownia AP Szczepaniak. 

Po sąsiedzku powstaje Login City
Drugą z inwestycji tuż przy Centrum Historii Zajezdnia jest Login City, której realizacja ruszyła na początku bieżącego roku. Co ciekawe, projektantem budynku również jest pracownia AP Szczepaniak.


To przedsięwzięcie firmy Vantage Development. W jego ramach powstanie 138 mieszkań o łącznej powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych, 5 lokali usługowych o łącznej powierzchni 559 mkw. oraz powierzchnia biurową o łącznej powierzchni 1,5 tys. mkw.

– Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony, tarasy lub ogródki, natomiast na ostatniej kondygnacji lokale posiadać będą także antresole. Na poziomie -1 powstanie garaż dla mieszkańców. Inwestycja wyposażona zostanie również w komórki lokatorskie, plac zabaw oraz rowerownię. Uzupełnieniem oferty mieszkaniowej inwestycji będą lokale usługowe na parterze oraz powierzchnie biurowe mieszące się na I i II piętrze – wyjaśnia Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju i komercjalizacji Vantage Development.Mieszkania w dawnej zajezdni

REKLAMA
Wrocławskie MPK wystawiło ją na sprzedaż na początku 2016 roku. Cena wywoławcza wynosiła 9 766 000 złotych, a do przetargu stanęło dwóch liderów wrocławskiego rynku mieszkaniowego: Archicom i Vantage Development. Ostatecznie nieruchomość – za 11,5 mln złotych – kupiła druga z firm.
– Chcemy dobrze wpisać się w sąsiedztwo Centrum Historii "Zajezdnia", w którym będą eksponowane wystawy i organizowane wydarzenia związane z historią naszego miasta – mówił w marcu zeszłego roku Henryk Wojciechowski.>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Login City

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA