Była zajezdnia autobusowa, będą mieszkania

Była zajezdnia autobusowa, będą mieszkania

Wrocław, WIZUALIZACJA
REKLAMA
Vantage Development, jeden z liderów wrocławskiego rynku mieszkaniowego, postawi budynek na terenie dawnej zajezdni autobusowej. W obiekcie znajdzie się blisko 140 mieszkań, a także lokale usługowe i biura.

Działkę przy ulicy Grabiszyńskiej 180, na której niegdyś mieściła się część zajezdni autobusowej, wrocławskie MPK wystawiło na sprzedaż na początku 2016 roku.

Cena wywoławcza wynosiła 9 766 000 złotych, a do przetargu stanęło dwóch liderów wrocławskiego rynku mieszkaniowego: Archicom i Vantage Development. Ostatecznie nieruchomość – za 11,5 mln złotych – kupiła druga z firm.

W marcu przedstawiciele dewelopera zapowiadali, że powstanie tam kameralny budynek mieszkaniowy. 

Chcemy dobrze wpisać się w sąsiedztwo Centrum Historii „Zajezdnia”, w którym będą eksponowane wystawy i organizowane wydarzenia związane z historią naszego miasta – mówił wówczas Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju i komercjalizacji Vantage Development.

W budynku znajdzie 138 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony, tarasy lub ogródki, natomiast na ostatniej kondygnacji lokale posiadać będą także antresole. Na poziomie -1 powstanie garaż dla mieszkańców. Inwestycja wyposażona zostanie również w komórki lokatorskie, plac zabaw oraz rowerownię. Uzupełnieniem oferty mieszkaniowej inwestycji będą lokale usługowe na parterze oraz powierzchnie biurowe mieszące się na I i II piętrze – wyjaśnia Henryk Wojciechowski.
 
Przedstawiciele dewelopera dodają, że jeśli chodzi o koncepcję, zgodnie z którą inwestycja będzie realizowana, to wpisuje się ona w strategię spółki, która zakłada oferowanie klientom nowoczesnych mieszkań w dogodnej lokalizacji oraz z szerokim dostępem do miejskiej infrastruktury.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA