Do Brynowa z przesiadką

Do Brynowa z przesiadką

Katowice
REKLAMA

Jedno z najtrudniejszych zadań inwestycyjnych Tramwajów Śląskich - modernizacja torowiska w ul. Kościuszki w Katowicach - wkracza w kolejny etap. Wiąże się to z zawieszeniem ruchu tramwajów od Rynku do pl. Miarki. Od soboty 28 czerwca 2014 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajów, autobusów i samochodów.

- Pod koniec lipca chcemy przywrócić ruch tramwajów od Rynku do placu Miarki i przystąpić do prac na kolejnym etapie, od placu Miarki do ulicy Szeligiewicza. Aby było to możliwe musimy wcześniej wybudować połączenie torowe przy Kinoteatrze Rialto, w miejscu, gdzie zamontowany jest obecnie rozjazd technologiczny - wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. W związku z tym konieczne jest wstrzymanie ruchu tramwajów od katowickiego Rynku do rozjazdów za placem Miarki, co spowoduje zmiany  w organizacji ruchu:

 


  • Tramwaje linii nr 6 kursować będą na trasie: Bytom Politechnika Śląska - Katowice pl. Wolności.

  • Linia nr 16 zostanie przekształcona w dwie linie o numerach: 16 i 46. Tramwaje jadące w kierunku pl. Alfreda będą oznaczone numerem 16, natomiast jadące do pętli w Zawodziu będą kurować jako linia nr 46.

  • Tramwaje linii nr 35 kursować będą na trasie: Zawodzie zajezdnia - Katowice pl. Wolności ze zwiększoną częstotliwością.

 

Co istotne, mieszkańcy Brynowa nie zostaną pozbawieni komunikacji tramwajowej. Ruch tramwajowy na odcinku Katowice pl. Miarki - Brynów Pętla zostanie utrzymany. Będzie tam kursować linia nr 36 obsługiwana dwukierunkowymi wagonami typu Pt8, z częstotliwością co 10 minut. Uruchomiona zostanie również zastępcza linia autobusowa T-36, która będzie kursować ze stanowiska nr 9 podziemnego dworca przez ulice: Andrzeja, Żwirki i Wigury, Kościuszki, Ceglaną, Wita Stwosza, plac Miarki, ulicę Andrzeja z powrotem do dworca. Tymczasowe przystanki będą zlokalizowane na ul. Żwirki i Wigury (przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszki), na ul. Kościuszki (przed skrzyżowaniem z ul. Ceglaną), na ul. Ceglanej (za skrzyżowaniem z ul. Kościuszki) i na ul. Wita Stwosza (przed skrzyżowaniem z ul. Powstańców).
REKLAMA

 

Zmiany w organizacji ruchu dotkną również linie autobusowe, zmieni się także organizacja ruchu kołowego w rejonie prowadzonych prac.

 

Modernizacja ul. Kościuszki w Katowicach realizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. Koszt zadania tramwajowego to niespełna 9,8 mln zł. netto. Prace realizowane są w ramach Projektu pn.: "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

źródło: Tramwaje Śląskie

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA