Ruszyły loty z Lublina do Warszawyźródło: Materiały prasowe

Ruszyły loty z Lublina do Warszawy

Lublin
REKLAMA
Od dziś mieszkańcy Lubelszczyzny mogą korzystać z krajowego połączenia lotniczego z Lublina do Warszawy. Rejsy realizowane są aż pięć razy w tygodniu przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Dzięki temu pasażerowie w krótkim czasie, z przesiadką w stolicy, mogą dolecieć m.in. do Gdańska, Krakowa, Katowic czy Poznania. Znacząco zwiększa się także dostępność oferty kierunków międzynarodowych.
Loty obsługiwane są przez samolot Bombardier-Q400, który na pokład może zabrać 78 osób. 
Z Warszawy samolot wystartuje o godzinie 13:40 z lądowaniem w Lublinie o 14:25, skąd pasażerowie odlecą o godzinie 15:10. Podróż trwa ok. 50 minut. Rejsy odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. 
REKLAMA
Połączenie dedykowane jest przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych. Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem a największymi miastami w Polsce. Dzięki temu znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin
To już drugie połączenie tego przewoźnika realizowane z lubelskiego lotniska. Pasażerowie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT mogą także podróżować także do Izraela.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA