Port Lotniczy Lublin ma dwa lata!

Port Lotniczy Lublin ma dwa lata!

Lublin
REKLAMA

187 255 odprawionych pasażerów, dwóch nowych przewoźników oraz stałe przejście graniczne – tak Port Lotniczy Lublin kończy drugi rok działalności.

 

 To był dobry rok dla Portu Lotniczego Lublin. Nasza siatka lotów wzbogaciła się o kolejne destynacje, zyskaliśmy też dwóch nowych przewoźników, w tym tak bardzo oczekiwaną przez pasażerów Lufthansę. Ważnym wydarzeniem było też otwarcie stałego przejścia granicznego na lotnisku, co na pewno znacząco wpłynie na rozwój ruchu General Aviation i połączeń czarterowych – mówi Prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.


Rozkład lotów powiększył się o nowe połączenia, zarówno krajowe: Warszawa (Eurolot), Wrocław (Eurolot, dostępne do końca października br.), jak i zagraniczne: Mediolan (Eurolot), Rzym (Carpatair), Frankfurt (Lufthansa). Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły także, że od 21 maja 2015 roku z Lublina będzie można polecieć do Sztokholmu, rozpoczynając sprzedaż biletów na to połączenie. Do przewoźników, oferujących loty z Lublina, dołączyli koleni dwaj: Carpatair oraz niemiecka Lufthansa będąca jedną z największych linii lotniczych na świecie i jednocześnie lider globalnego sojuszu lotniczego Star Alliance.


Dzięki temu w 2014 roku lubelskie lotnisko posiadało połączenie aż z trzema hubami przesiadkowymi: Frankfurtem, Rzymem oraz Warszawą, a mieszkańcy Lubelszczyzny mogli dolecieć do wszystkich najważniejszych ośrodków biznesowych i turystycznych na całym świecie bezpośrednio z Lublina.

REKLAMA

 

Port Lotniczy Lublin to nie tylko loty rejsowe, ale również General Aviation, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Z tej formy transportu skorzystało 1 300 pasażerów. Silny sektor business aviation potwierdza znaczenie lotniska dla rozwoju biznesu w regionie.


Dużą popularnością cieszyły się loty czarterowe. W porównaniu do roku 2013 liczba osób, która skorzystała z wycieczek do ciepłych krajów z wylotem z Lublina, wzrosła niemalże dwukrotnie (49 procentowy wzrost). Mieszkańcy Lubelszczyzny mogli polecieć do Turcji, Bułgarii i Krety. Łącznie odprawiono 11 596 pasażerów.


Niewątpliwe jednym ze znaczących wydarzeń, które wpłynie w przyszłości na wzrost ruchu pasażerskiego, było otwarcie stałego przejścia granicznego. Dzięki temu lotnisko może odprawiać samoloty przez całą dobę, co znacznie usprawni przede wszystkim ruch czarterowy i General Aviation.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA