Zakończono budowę Portu Lotniczego Lublin. Otwarcie w listopadzie!

Zakończono budowę Portu Lotniczego Lublin. Otwarcie w listopadzie!

Lublin
REKLAMA
Prace przy budowie Portu Lotniczego Lublin zostały zakończone. Za miesiąc, lubelskie lotnisko, które powstało w rekordowym tempie dwóch lat, zostanie oficjalnie otwarte. Pierwsze, regularne loty zaplanowano na połowę grudnia.

 

Pasażerowie już mogą rezerwować bilety na pierwsze loty z Portu Lotniczego Lublin. Dostępne są cztery kierunki. 17 grudnia ruszą rejsy do Londynu (Stansted) oraz Dublina. To oferta Ryanair – irlandzkiego przewoźnika, który będzie obsługiwał lubelskie lotnisko. Pierwsze samoloty węgierskiego przewoźnika WizzAir odlecą 18 grudnia. Wizz Air oferuje loty do Londynu (Luton) i do Oslo (Sandefjord Torp).

 

REKLAMA

- Prace nad siatką połączeń nie zostały zakończone. Zarząd spółki Port Lotniczy Lublin nadal prowadzi rozmowy z innymi przewoźnikami. Zależy nam, żeby jak najszerzej rozbudować połączenia z lubelskiego lotniska – mówi prezes zarządu Grzegorz Muszyński.


W grudniu wprost do terminalu dojadą szynobusy. Dzięki takiemu rozwiązaniu podróż z Lublina do Portu Lotniczego Lublin zajmie tylko 15 minut. To nowatorskie rozwiązanie komunikacyjne znacznie skróci i ułatwi dotarcie do lotniska.


- Udało się zakończyć wszystkie prace zgodnie z założonym harmonogramem. Lotnisko jest już gotowe. Obecnie czekamy na odbiór przez nadzór budowlany, później rozpoczną się loty. - mówi prezes zarządu Grzegorz Muszyński.


W liczącym 11 tys. metrów kwadratowych terminalu wszystko jest już gotowe na przyjęcie podróżnych. W strefie komercyjnej będą działać kafejki i bistra: 1 Minute, Flying Bistro, Business Shark oraz dwa sklepy wolnocłowe: Aelia Duty Free i Discovery Lublin, zlokalizowane w hali odlotów. Obiekt jest gotowy do bezkolizyjnej obsługi ruchu do 1 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, po przekroczeniu tej liczby, istnieje możliwość jego rozbudowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA