Dzień Otwarty Portu Lotniczego Lublin

Dzień Otwarty Portu Lotniczego Lublin

lubelskie
REKLAMA

Setki mieszkańców Lubelszczyzny uczestniczyło w Dniu Otwartym Portu Lotniczego Lublin. Organizacja imprezy to odpowiedź na rosnące zainteresowanie, jakie budzi ta największa inwestycja regionu.


- To nasza kolejna akcja, która ma za zadanie przybliżyć naszym przyszłym klientom funkcjonowanie lotniska. W tym celu uruchomiliśmy na naszej stronie kamerę internetową, a od trzech miesięcy wystawa ze zdjęciami z budowy odwiedza kolejne miasta w województwie. Teraz była okazja, żeby na własne oczy zobaczyć, jak powstaje lotnisko – mówi Grzegorz Muszyński, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

REKLAMA


Z  miast województwa lubelskiego, min. z Lublina, Chełma, Zamościa, Puław, Krasnegostawu, Kraśnika, Lubartowa, Łęcznej, Świdnika,  w sobotę, 17 grudnia wyjechały specjalne autobusy, które zabrały wszystkich chętnych na Dzień Otwarty. Do akcji włączyły się też lokalne media. Zwiedzający mogli zobaczyć gotową już płytę postoju samolotów oraz powstający terminal pasażerski, którego budowa trwa dzień i noc. Na telebimie wyświetlane były też filmy dotyczące budowy Portu Lotniczego Lublin oraz wizualizacje liczącego 11 tys. mkw terminalu.


Planowane otwarcie lubelskiego lotniska to II połowa 2012 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA