Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod terminal Portu Lotniczego Lublin

Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod terminal Portu Lotniczego Lublin

lubelskie
REKLAMA

Dziś, 2 grudnia odbyło się uroczyste wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego Lublin. Akt podpisali przedstawiciele władz rządowych, województwa, miasta Lublina i zarządu spółki. Planowane otwarcie lotniska to druga połowa 2012 roku.
 

Terminal buduje konsorcjum, w którym liderem jest Budimex SA. Inwestycja, zaplanowana na 9 miesięcy, ma się zakończyć w lipcu 2012 r. Koszt budowy terminalu to 66,8 mln zł.

REKLAMA


- Jestem przekonany, że lotnisko będzie kamieniem milowym dla naszego regionu. Jego funkcjonowanie ułatwi realizację nowych inwestycji, przyciągnie turystów i sprawi, że Lubelszczyzna stanie się miejscem ważnym i znanym na mapie Europy. Każda złotówka włożona w budowę Portu Lotniczego zwróci się dziesięciokrotnie – podkreśla Grzegorz Muszyński, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.


Liczący 11 tys. metrów kwadratowych terminal będzie złożony z trzech skrzydeł. Zbiegną się one w głównej jego przestrzeni, którą stworzy hala odlotów z centralnie umieszczoną strefą odprawy bagażowo-biletowej. W skrzydle zachodnim ulokowana będzie strefa przylotów, a we wschodnim strefa odlotów. Skrzydło południowe zajmie przystanek kolejowy i towarzyszące mu pomieszczenie biurowe przeznaczone dla administracji lotniska oraz służby celnej i granicznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA