Port Lotniczy Lublin: Kolejne umowy podpisane

Port Lotniczy Lublin: Kolejne umowy podpisane

lubelskie
REKLAMA

Dziś, 19 kwietnia br., władze Portu Lotniczego Lublin SA podpisały trzy umowy. Dotyczą one montażu systemu radiowej łączności, systemu monitorowania hałasu lotniczego oraz budowy bazy paliw.


Lubelskie lotnisko będzie wyposażone w profesjonalny systemu radiokomunikacyjny standardu TETRA w trybie pod klucz. Dostawą i instalacją zajmie się firma Aksel sp. z o.o. z Rybnika. Wykonawca zadba o uzgodnienia formalne i uzyskanie wymaganych zezwoleń. Po jego stronie leży również uzyskanie dwóch częstotliwości radiowych i odpowiednie przeszkolenie personelu w zakresie obsługi radiotelefonów. Całość ma być gotowa do 31 lipca 2012 r. Koszt inwestycji to 477 350 zł.

REKLAMA


Zarząd Portu Lotniczego Lublin SA podpisał również umowę z warszawską firmą Svantek sp. z o.o., która zajmie się montażem i uruchomieniem zintegrowanego systemu ciągłego monitorowania hałasu lotniczego. Urządzenia będą wyposażone w mikrofony wszechpogodowe z możliwością zdalnej kalibracji. Zapewni to wielomiesięczną pracę w każdych warunkach meteorologicznych. Realizacja zmówienia ma się odbyć do 30.06.2012r. i będzie kosztować 327 600.

Baza paliw zostanie zbudowana przez konsorcjum, na czele którego stoi Zakład Budowlano-Sprzętowy inż. Jacek Krzysiak z Łęcznej. Oprócz budowy bazy paliw zadba również o wewnętrzne  instalacje  m. in. wodno–kanalizacyjne, grzewcze, chłodnicze, wentylacyjne oraz instalacje specjalne dotyczące technologii paliwowej. Całość powstanie w ciągu pięciu miesięcy od momentu przekazania wykonawcy placu budowy. Koszt inwestycji to 4 366 225 zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA