Wiecha na budynku terminalu Portu Lotniczego Lublin

Wiecha na budynku terminalu Portu Lotniczego Lublin

lubelskie
REKLAMA

Dziś, 13 marca, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budynku terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego Lublin. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych, województwa, miasta Lublina, akcjonariusze, wykonawcy i zarząd spółki. Przybyli również samorządowcy z gmin Lubelszczyzny – zaproszono prezydentów, burmistrzów, starostów i wójtów wszystkich gmin i powiatów Lubelszczyzny. Budowa terminalu zakończy się w lipcu 2012 r. Pierwszy samolot wystartuje w czwartym kwartale br.


Wykonawcą obiektu jest konsorcjum, w którym liderem jest Budimex SA. Prace nad budową terminalu rozpoczęły się w listopadzie 2011 roku. Koszt budowy to 66,8 mln zł.


- Z satysfakcją mogę powiedzieć, że do tej pory udaje nam się dotrzymać wszystkich wyznaczonych terminów. Terminal powstaje w rekordowym tempie. Wszystko wskazuje, że jeszcze w tym roku z Lublina odleci pierwszy samolot pasażerski - powiedział Grzegorz Muszyński, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.

REKLAMA


Liczący 11 tys. metrów kwadratowych terminal składa się z trzech skrzydeł. Zbiegają się one w głównej jego przestrzeni, którą stworzy hala odlotów z centralnie umieszczoną strefą odprawy bagażowo-biletowej. W skrzydle zachodnim ulokowana będzie strefa przylotów, a we wschodnim strefa odlotów. Skrzydło południowe zajmie przystanek kolejowy oraz pomieszczenia biurowe dla administracji lotniska oraz służby celnej i granicznej.
 
 

Ten nowoczesny i funkcjonalny budynek znajduje się na przedłużeniu osi poprzecznej pasa startowego. Taka lokalizacja umożliwiła m.in. nowatorskie rozwiązanie komunikacyjne. Pasażerowie, będą mogli dostać się na lotnisko z Lublina szyno busem, który dojedzie bezpośrednio do terminalu.


W planach przewidziano możliwość rozbudowy obiektu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA