Dolny Śląsk: Koleje Dolnośląskie S.A. zbudują myjnię pociągów i nowe centrum logistyczne w Legnicy

Dolny Śląsk: Koleje Dolnośląskie S.A. zbudują myjnię pociągów i nowe centrum logistyczne w Legnicy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych operatorów kolejowych w Polsce – Koleje Dolnośląskie S.A.  po raz kolejny inwestują w Legnicy – mieście, w którym spółka ma swoją siedzibę.
Do hali serwisowej, którą Koleje Dolnośląskie otworzyły w grudniu ubiegłego roku, dołączy nowoczesne centrum logistyczne i ekologiczna myjnia. Obiekty powstaną na działce przy ul. Pątnowskiej w Legnicy.
Obie inwestycje ruszą w bieżącym roku, a ich realizacja potrwa kilkanaście miesięcy. Będą to pierwsze tego typu obiekty na Dolnym Śląsku
Koleje Dolnośląskie S.A. planują również budowę drugiej hali serwisowej, w której przeglądy będą przechodziły pociągi elektryczne i szynobusy. Zostanie ona wyposażona w nowoczesną tokarkę podtorową, dzięki której możliwy będzie szybki przegląd i odświeżenie składów bez odsyłania ich do producenta i tym samym czasochłonnego wyłączania z ruchu.
REKLAMA
Przy ul. Pątnowskiej w Legnicy znajduje się także najnowocześniejszy w Polsce symulator, na którym szkolą się maszyniści. 

Koszt nowych inwestycji jakie Koleje Dolnośląskie S.A. zrealizują w tym roku w Legnicy wyniesie kilkanaście milionów złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA