Koleje Dolnośląskie kupują 11 elektrycznych pociągów. A na tym nie koniecźródło: mat. prasowe/Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie kupują 11 elektrycznych pociągów. A na tym nie koniec

Dolny Śląsk
REKLAMA
Spółka Koleje Dolnośląskie właśnie ogłosiła przetarg na zakup 11 nowoczesnych, elektrycznych i pięcioczłonowych pociągów.  – Pierwsze z nich pojawią się na dolnośląskich torach już w 2017 roku – zapowiada Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.
Pociągi zostaną wyposażone w klimatyzację, fotele z dostępem do gniazd zasilania, biletomaty i Wi-Fi. Pasażerowie będą mogli korzystać z nowoczesnych systemów informujących o możliwych przesiadkach zarówno do innych pociągów, jak i komunikacji miejskiej we Wrocławiu. 

Pociągi będą też bardziej przestronne niż dotychczasowe – w pojeździe znajdzie się od 220 do 260 miejsc siedzących, a około 520 ogółem. 

REKLAMA
– Nowoczesna, punktualna kolej, którą oferujemy jest alternatywą dla komunikacji samochodowej. Doświadczenie pokazuje, że dolnośląskie połączenia kolejowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem podróżnych, dlatego zamawiamy najnowocześniejsze pociągi pięcioczłonowe, które przyjmą na pokład jeszcze więcej pasażerów – mówi Jerzy Michalak. 
Nowy tabor będzie obsługiwał połączenia na liniach aglomeracyjnych. 

 Zagęszczamy siatkę połączeń na kierunkach aglomeracyjnych Legnica, Wołów, Oborniki Śląskie, Trzebnica, Strzelin. Będziemy też otwierać nowe linie – dodaje Jerzy Michalak.

Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy na zakup pociągów ponad 250 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Łącznie do 2022 roku Koleje Dolnośląskiego kupią 28 elektrycznych pociągów za około 613 mln złotych – środki będą pochodzić z RPO i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W 2014 z Regionalnego Programu Operacyjnego spółka wzmocniła się o sześć nowych pociągów, a w 2015 o dziesięć. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA