Legnica: Działka inwestycyjna na byłym lotnisku poradzieckim z tytułem "Grunt na medal 2018"

Legnica: Działka inwestycyjna na byłym lotnisku poradzieckim z tytułem "Grunt na medal 2018"

Orzech
Orzech
REKLAMA
Teren inwestycyjny o powierzchni 2,27 ha na byłym legnickim lotnisku w okolicach ulic Hangarowej i Śmigłowcowej został uznany za najlepszy na Dolnym Śląsku w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal 2018".
Działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza tam m.in. budowę składów, baz, działalność handlową, administracyjną i nieuciążliwy przemysł. 
Jak dotychczas na położone na obrzeżach byłego lotniska działki wciąż brak jest chętnych. Kolejne rozpisywane przez miasto przetargi kończą się bowiem fiaskiem. 
Czy tym razem sytuacja się zmieni? Nieoficjalnie wiadomo, że inwestowaniem w Legnicy zainteresowanych jest dwóch dużych, zagranicznych inwestorów z branży automotive. W obu przypadkach chodzi o produkcję części samochodowych, w tym m.in dla aut marki Mercedes i VW. W grę wchodzą w sumie inwestycje wielkości 120-150 mln euro i kilkaset miejsc pracy. Czy formy wybiorą Legnicę czy raczej tereny pod Legnicą, przy autostradzie A4 i drodze szybkiego ruchu S3 najwcześniej dowiemy się w połowie 2019 roku.
O konkursie "Grunt na medal"
Do konkursu "Grunt na medal 2018" organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora, przystąpiło 81 gmin z całego kraju, które zaprezentowały 103 oferty terenów inwestycyjnych w tym dwa tereny z Dolnego Śląska (Legnica i Polkowice).
REKLAMA
Do drugiego etapu zakwalifikowało się 65 gmin, spośród których wybrano 16 zwycięzców – po jednym w każdym województwie. 
Najlepsze tereny, w tym legnicki, będą rekomendowane przez PAiH S.A. inwestorom zagranicznym, którzy planują rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej w Polsce. Zwycięzcy konkursu będą też mogli używać logo "Grunt na medal 2018" na wszystkich materiałach promocyjnych.
To już ósma edycja plebiscytu. Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje go we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA