[Polska] Mieszkanie za medal w Soczi?

[Polska] Mieszkanie za medal w Soczi?

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Polski Komitet Olimpijski ogłosił kwoty, jakie przeznaczy dla naszych sportowców za przywiezienie medalu ze zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W przypadku złotego krążka będzie to 120 tys. zł. Za srebro wypłacone zostanie 80 tys. zł, a zdobywca brązowego medalu otrzyma 50 tys. zł. Nie są to jak widać kwoty porażające. Czy nasi medaliści mogliby się z taką gotówką udać na rynek nieruchomości?


Wśród naszych największych nadziei na sukces sportowy w Soczi, zwieńczony medalem olimpijskim, najczęściej wymienia się Justynę Kowalczyk oraz Kamila Stocha. Sprawdźmy więc oferty na rynku nieruchomości pod kątem miejsca pochodzenia tych właśnie sportowców.


Justyna Kowalczyk pochodzi z Kasiny Wielkiej. Urodziła się w Limanowej – liczącym kilkanaście tysięcy mieszkańców mieście w Beskidzie Wyspowym. Jeśli Justyna Kowalczyk swoją medalową premię chciałaby ulokować w tamtejsze nieruchomości, to mogłaby tam znaleźć tego rodzaju oferty:


Premia za medalNieruchomośćzłotyNowe, wykończone mieszkanie jednopokojowe o powierzchni całkowitej 33,40 mkw., w tym powierzchnia użytkowa 28 mkw. Mieszkanie położone w Limanowej, usytuowane w nowym budownictwie na I piętrze. Niezależne ogrzewanie - piec dwufunkcyjny gazowy. Mieszkanie bezczynszowe. Koszty administracyjne ok. 100 zł.srebrnyDom do remontu w okolicach Limanowej zbudowany w latach 70' z drewna na podmurówce kamiennej. Dom ma powierzchnię około 60 mkw. i posiada 2 pokoje, kuchnię, sień wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Działka o powierzchni 15 arów. Część działki stanowi sad, sąsiaduje ona bezpośrednio z lasem. Dom usytuowany na stoku południowym. Media: prąd, woda z własnej studni, szambo. Dojazd do domu asfaltowy odśnieżany w zimie.brązowyDziałka budowlana o powierzchni 1 900 mkw. położona na skraju dużego kompleksu leśnego we wsi Stara Wieś, w gminie Limanowa. Media: na działce znajduje się studnia, prąd w odległości około 150 m (wydane zostały warunki przyłącza). Działka leży przy powiatowej drodze łączącej Limanową ze Szczawnicą. Posiada WZ na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego. W odległości 15 km znajdują się wyciągi narciarskie


Źródło: serwis OtoDom.pl


Kamil Stoch pochodzi natomiast z miejscowości Ząb. Jako miejsce urodzenia naszego skoczka narciarskiego figuruje Zakopane. Jak wiadomo jest to jeden z najdroższych rynków nieruchomości w Polsce. Według danych Działu Badań i Analiz firmy Emmerson Realty, średnia cena mieszkań w tym mieście sięga obecnie na rynku wtórnym 8 789 zł/mkw. Z tego też względu nawet w przypadku otrzymania premii za złoty medal nie ma nawet sensu wybierać się na zakupy na tamtejszym rynku nieruchomości. Po prostu za te pieniądze nic na nim nie znajdziemy.


Agata Polińska z serwisu otodom.pl podsumowując powyższe przykłady stwierdza, iż potwierdziły się nasze przewidywania. Nawet tak znaczący wyczyn sportowy jak zdobycie medalu Zimowych Igrzysk Olimpijskich nie pozwoli na żadne szaleństwo na rynku nieruchomości. Z drugiej jednak strony nie od dziś wiadomo, iż dla mistrzów olimpijskich premie za zdobyte medale są wartością drugorzędną wobec tak znaczącego sukcesu sportowego. Prawdziwe pieniądze sportowcy także zarabiają gdzie indziej. Zdają sobie z tego sprawę także przedstawiciele komitetów olimpijskich, wobec czego liczna grupa państw w ogóle nie wypłaca premii swoim sportowcom za zdobycie medali.

 

Przemysław Kotwicki, serwis otoDom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, serwis otoDom.pl

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Nakielska – Nowoczesne i eleganckie apartamenty w centrum Warszawy od PROFIT Development [FILM]
W zielonej części Woli, w sąsiedztwie czterech parków, PROFIT Development realizuje nową inwestycję...
Trwa przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne [ZDJĘCIA]
Efektywne wykorzystanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków unijnych m.in. z Programu Oper...
W wakacje 2022 roku zatankujesz przy drodze S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy stacji paliw na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Lub...
Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów...
Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...