Savills sprzeda luksusowe apartamenty w Złota 44

Savills sprzeda luksusowe apartamenty w Złota 44

Warszawa
REKLAMA
Savills International został wyłącznym agentem odpowiedzialnym za doradztwo i sprzedaż apartamentów w Złotej 44 na rynku międzynarodowym. Złota 44 to jeden z najwyższych i najbardziej prestiżowych budynków mieszkalnych w Unii Europejskiej. Inwestycję realizują wspólnie amerykański inwestor Amstar i polski deweloper BBI Development S.A.
Wysoki na 192 metry wieżowiec zlokalizowany przy ul. Złotej 44 w Warszawie, zaprojektował międzynarodowej sławy architekt Daniel Libeskind. Budynek oferuje 287 dwu-, trzy- i czteropokojowe apartamenty, w tym apartamenty typu penthouse. Metraż mieszkań sięga od 61 m kw do 300 m kw. Największe apartamenty typu penthouse, oferują powierzchnię 930 m kw.
Sprzedaż mieszkań ruszyła w kwietniu bieżącego roku. Na 50. piętrze budynku znajduje się showroom z pokazowymi apartamentami, a ceny mieszkań w budynku Złota 44 sięgają od 1,4 mln złotych za mieszkanie dwupokojowe do 11 mln za mieszkanie czteropokojowe. Ceny apartamentów typu penthouse są indywidualnie negocjowane i mogą przekroczyć 40 mln złotych.
REKLAMA
Charles Weston Baker, Dyrektor, Szef Działu Nieruchomości Mieszkaniowych Savills International komentuje: “Warszawa rozwija się w szybkim tempie, a Polska jest szóstą największą gospodarką w Europie. Dlatego, biorąc pod uwagę nie tylko przystępność cen, ale i potencjalną rentowność, mieszkanie w budynku Złota 44 wydaje się bardzo dobrą inwestycją. Obecnie przeciętna stopa zwrotu wynosi 7,5% dla luksusowych nieruchomości w Warszawie. To sprawia, że inwestycje na polskim  rynku są bardzo atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych.”
– „Savills jest globalnym liderem w obrocie rezydencjami i luksusowymi nieruchomościami mieszkalnymi. Cieszymy się, że ta flagowa linia biznesowa będzie obecna także w Polsce, i że Savills będzie pośredniczył w sprzedaży tak rozpoznawalnego projektu, jak Złota 44” – mówi Tomasz Buras, Dyrektor Zarządzający Savills Polska.
Prace wykończeniowe wieżowca zaplanowano do połowy 2016 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić pod koniec tego samego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA