„Francuzi” w Nowej Siódemce

„Francuzi” w Nowej Siódemce

Wrocław
REKLAMA
Tym razem nie jest to ogłoszenie nowej inwestycji Wrocławskiego Parku Technologicznego. Nowa Siódemka – odrestaurowana i dziś nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa na terenie Maszynowni Biznesu na chwilę zmieniła swój przemysłowy charakter i stała się przestrzenią dla kultury. Uczestnicy VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog” w Nowej Siódemce obejrzeli spektakl „Francuzi”. Mimo zupełnie innej, nowej roli, hala spisała się na medal.
Nowa Siódemka to jedna z największych na Dolnym Śląsku, odrestaurowanych hal produkcyjno-magazynowych (przeszło 20 tys. mkw. powierzchni), której Wrocławski Park Technologiczny, dzięki wsparciu środków unijnych, dał drugie życie. Niewynajęta jeszcze część tej ogromnej przestrzeni Nowej Siódemki gościła artystów i widzów. Mimo, że to miejsce raczej trudno skojarzyć z widowiskiem teatralnym, wszystko odbyło się bardzo sprawnie. W sumie dwa spektakle obejrzy w Nowej Siódemce blisko 1000 widzów.  
To było dla nas duże wyzwanie. W szybkim czasie musieliśmy zmienić charakter zarówno hali, jak i jej otoczenia. Przystosować Nową Siódemkę do wizyty dużej liczby widzów, przygotować garderoby, pomieszczenia techników – mówi Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego. – Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ te przeszło 7000 mkw. powierzchni czeka jeszcze na inwestora a to najlepsza okazja, aby osoby z różnych stron Polski zobaczyły to miejsce – jak zmienił się jego charakter, jakie ma możliwości oraz jaką dysponujemy nową przestrzenią dla biznesu w samym centrum miasta.
REKLAMA
W Nowej Siódemce swoją działalność prowadzi już 12 firm. Powierzchnie tej odrestaurowanej i dziś nowoczesnej hali cieszą się zainteresowaniem firm z branż technicznych tj.: energetyka, mechanika pojazdowa, automatyka przemysłowa, elektronika, kriogenika czy przemysł medyczny. Swoje miejsce znalazły już tu takie firmy jak: DeLaval Operations, Kriosystem, Donako, Rolladen Group, MP Tech czy IBS Design.
„Francuzi” to przedstawienie wyreżyserowane przez Krzysztofa Warlikowskiego – jednego z najważniejszych polskich reżyserów teatralnych. Światowa premiera spektaklu miała miejsce w sierpniu w ramach niemieckiego festiwalu Ruhtriennale. W obsadzie m.in.: Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Marek Kalita, Jacek Poniedziałek i Maciej Stuhr.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA