Skanska przejęła plac budowy na ulicy Jaworzyńskiej

Skanska przejęła plac budowy na ulicy Jaworzyńskiej

Legnica
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Władze Legnicy przekazały oficjalnie plac budowy firmie, która przebuduje ulicę Jaworzyńską, a jest to Skanska. Zanim na plac budowy wejdą maszyny i roboty rusza, wykonawca zajmie się przygotowaniem projektu organizacji ruchu na czas trwania przebudowy.

 

W przekazaniu placu budowy brali udział między innymi policjanci oraz operatorzy sieci gazowych, wodociągowych, telekomunikacyjnych, energetycznych i cieplnych, gdyż te instalacje podziemnie również będą modernizowane.

 

Przebudowa ulicy Jaworzyńskiej będzie jednym z największych drogich przedsięwzięć w mieście w ostatnich latach. Wartość inwestycji zgodnie z umową wynosi 51,651 mln zł brutto. Wykonawca zobowiązał się do udzielenia na zrealizowane prace 10-letniej gwarancji.

 

REKLAMA

Legnicka inwestycja została podzielona na etapy, dzięki czemu ta ważna dla miasta arteria komunikacyjna nie będzie całkowicie wyłączana z ruchu. Do 30 czerwca tego roku powinny zakończyć się prace na skrzyżowaniu ulicy Jaworzyńskiej ze skarbka wraz z jej odcinkiem do ulicy Szkolnej. Natomiast skrzyżowanie z ulicą Grabskiego i odcinek tej ulicy od Wojska Polskiego do Jaworzyńskiej będą gotowe do 22 grudnia 2014 roku.

 

Zakres prac obejmuje przebudowę 2,5-kilometrowego odcinka ulicy Jaworzyńskiej od Skarbka do Borsuczej oraz odcinek ulicy Grabskiego od skrzyżowania z ulicą Jaworzyńską do ulicy Wojska Polskiego. Na drodze powstaną dwa ronda na skrzyżowaniu Jaworzyńska – Andersa – Chłapowskiego – Traugutta oraz Jaworzyńska – Rataja – Oświęcimska.

 

Inwestycja zakłada też budowę 6 km chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej, 8 zatok autobusowych. Przy drodze stanie 180 latarni, w których zostaną zastosowane energooszczędne oprawy LED. Dzięki temu uda się obniżyć opłaty za energię elektryczną o połowę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA